Su zammıyla ilgili flaş açıklama

Su zammıyla ilgili flaş açıklama

İSKİ'nin bugün reelleştirilecek genel heyeti evvelinde suya yüzde 50'ye yakın zam yapılması için kendilerine öneri geldiğini söyleyen İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye…

İstanbul Su ve Kanalizasyon Yöneti İSKİ genel heyeti evvelinde hakikatleştirdikleri grup buluşmasının ardından İstanbul Kurultay Merkezinde açıklama yapan İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Dünyanın en sayılı müesseselerinden olabilecek İBB ve ona bağlı İSKİ'nin genel heyetindeki gündem maddelerinden biri tanesi şu, İSKİ'nin tam kazançlarını bankaya ipotek edin diyorlar. Başka Bir Deyişle İstanbul'un geleceğini bankalara temlik olarak verin diyorlar. Bizler İstanbul'un istemini bankalara temlik ettiremeyiz. Onun için bu maddeyi İstanbullular ismine bugün mecliste yalanlayacağız" diye konuştu.

PARASIZ BEŞERİ SU KULLANIM HAKKININ İPTALİ İSTENİYOR

15 gündem maddesi bulunduğunu söyleyen Göksu, Her buluşmada su zammının gündemde olması gülünç hale geldi. Bugün bize yüzde 50 ortamında suya zam öneriyi geldi. Yüzde 25 dolaysız su zammı öneriyi var. Yüzde 25 ise metin aralarına saklanmış saklı bir su zammı öneriyi var. Bizim önerimizle kararlaştırılan parasız beşeri su kullanım hakkı diye bir belirleme yapıldı. Her konut 0.5 metreküp suyu parasız kullanmalı diye bir karar almıştık. Bu beşeri su kullanım hakkıdır. Bugün gelen öneride İSKİ bunun iptal edilmesini söylüyor. AK Parti grubu olarak çok kapsamlı bir değerlendirme yaparak, 2 temel mevzuda bir karara vardık. Parasız su kullanım hakkını iptal edin arzını AK Parti olarak yalanlıyoruz. İstanbullular parasız su kullanım hakkından yararlanmaya devam edecektir. Kendisini ulusçu diye tanımlayan partinin milletinin suyunu kesme arzını yalanlıyoruz ifadelerini kullandı.

ZAM MADDESİNİ KASIM AYINDA GÖRÜŞECEĞİZ

Bu ay zam olmayacağını belirten Göksu, İSKİ'nin bugün arz etmiş olduğu su zammını her 3 ayda bir su zammı konuşulmayacağı fikriyle ve İSKİnin kaynaklarını, kaynak probleminin de olmadığını dikkate alarak bu maddeyi şimdi değil kasım ayı genel heyetinde görüşülmesine karar verdik. Başka Bir Deyişle bu ay su zammı konuşulmayacak. Kasım ayında İSKİ'li yetkililer bize lüzum tahlillerini sunduktan sonra o gün tartışılarak bir karar vereceğiz. Bu ay İstanbulluları yapılacak zamdan kurtarıyoruz dedi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara