Sultangazi'de dehşet! Tayt giydiği için bu hale geldi, saldırgan serbest bırakıldı

Sultangazi'de dehşet! Tayt giydiği için bu hale geldi, saldırgan serbest bırakıldı

Sultangazi'de yaşayan 44 yaşındaki Zafer Bozkurt, iddiaya göre tayt giydiği bahanesiyle 22 yaşındaki eşi Esra Bozkurt'u öldüresiye hırpaladı. Kafatasında çatlaklar oluşan genç kadın yaşadığı, "Gözümü

Vaka, geçen pazar günü Sultangazi'de alana geldi. İddiaya göre, tekstil işinde çalışan Zafer Bozkurt, tayt giydiği bahanesiyle eşi Esra Bozkurt 'a saldırdı. Genç kadın dakikalarca korkuyu yaşadı. Hengameleri dinleyen komşuları hemen polis ve sağlık takımlarına haber verdi. Konuta gelen sağlık takımları, kanlar içerisinde kalan Esra Bozkurt'u, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'ne kaldırdı. Zafer Bozkurt ise, polis ekipleri tarafından nezaretine alındı. Sağlık Kurumunda 3 gündür rehabilitasyon gören Esra Bozkurt, dün taburcu edilirken, eşi Zafer Bozkurt, emniyetteki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edildi. Duruşmaya çıkarılan Bozkurt, adli hakimiyet koşuluyla hür vazgeçildi.

Gözden KaçmasınRusya - Ukrayna savaşı başladı 8 can kaybı, 9 yaralı var. İşte son durum...Rusya - Ukrayna savaşı başladı! 8 can kaybı, 9 yaralı var. İşte son durum...Haberi Görüntüle

"TAYT GİYDİĞİ İÇİN TARTIŞMA ÇIKARDI"

Yaşadığı hadiseyi anlatan Esra Bozkurt, "Eşimle geçen yıl Sivas'ta tanıştık ve ardından konutlandık. İki aylık bebeğimiz var. Doğum yaptıktan sonra eşim kıskançlık krizlerine girmeye başladı. Giyim stilime karışıyordu. Tayt giydiğim için müzakereler çıkarıyordu. 'Benim yanımda giyin, ama dışarda giyinme' diyordu. En son şiddete uğradığımda işten geldi, bir şeyler anlatmaya başladı. Sonra markete gitti geldi, birden bana saldırdı. Hiçbir şey anımsamıyorum. Gözümü açtığımda sağlık kurumundaydım" diye konuştu.

Sultangazide dehşet Tayt giydiği için bu hale geldi, saldırgan serbest bırakıldı

"ŞİKAYETÇİ OLURUM DİYE SAĞLIK KURUMUNA GÖTÜRMEDİ"

Takribî 2 aydır şiddete maruz kaldığını belirten Bozkurt, "Reelinde ilk şiddeti doğum yaptıktan hemen sonra gördüm, burnumu kanattı. Vurduktan sonra, 'Asaptan vurdum' diyordu. İlk hırpaladığı gece beni sağlık kurumuna götürmedi, şikayet ederim diye korkuyordu. Sabah soluk almakta zorlandığımı görünce, sağlık kurumuna götürdü. Darp raporu istedim, 'Bir şeyiniz yok' dediler, vermediler" ifadelerini kullandı.

Gözden KaçmasınKoronavirüsten hayatını kaybeden 9 yaşındaki Yağızın babası: Tek yapabildiğimiz gidişini izlemek olduKoronavirüsten yaşamını kaybeden 9 yaşındaki Yağız'ın babası: Tek yapabildiğimiz gidişini izlemek olduHaberi Görüntüle

"İYİ Kİ CAN VERMEMİŞİM DİYORUM"

Konutluluğu süresince tehdit edildiğini söyleyen Bozkurt, "Anneni ve babanı öldüreceğim' diyordu. Kadınları böyle makûs adamlardan gözetsinler. Vefat derecesine getirdi. Şimdi 'İyi ki can vermemişim' diyorum. Parasal ve manevi destek istiyorum" dedi.

Sultangazide dehşet Tayt giydiği için bu hale geldi, saldırgan serbest bırakıldı

"EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ"

Esra Bozkurt'un ablası ise Gözde Bayat, "Şiddet hamileyken başladı. Çocuk doğduktan sonra birkaç defa darp etti. Sonra da geçen pazar günü kardeşimi öldürmek için vuruyor. Kafasına sert cisimlerle vuruyor. Kafatası çatlıyor. Biz bu bireyin hapsedilmesini, en ağır cezayı almasını istiyoruz. Kız kardeşimin boşanmasını istiyorum. Ayrıca bir de bebek var ortada" diye konuştu.

Sultangazide dehşet Tayt giydiği için bu hale geldi, saldırgan serbest bırakıldı

"ÖLDÜRMEK İÇİN VURUYOR"

Kız kardeşinin sayıkladığını belirten Bayat, "Biz dayanak istiyoruz. Zira şu anda kız kardeşim korkuyor muhakkak meçhul sayıklıyor, 'Buraya gelecek mi korkuyorum' biçiminde. Kesintisiz onu ailesiyle ve kendisiyle tehdit etmiş. 'Aileni öldürürüm seni öldürürüm' biçiminde laflarla istismar ediyor. Kıskançlıktan dolayı tabi. Zira kendisi ondan en az 23 yaş büyük. Giyindiğinde ya da makyaj yaptığında 'Sen başkası için süsleniyorsun. Bir yere mi gideceksin? Beni mi terk edeceksin?' biçimindeki gerekçelerle büyük münakaşalar çıkarıyor. Zira kendisi yaşlı ama kız kardeşim yeni doğum yapmış, nereye gidebilir. Kızın psikolojisini bozuyor bu biçimde laflarıyla. Fiziksel şiddet çok büyük buraya ambulansla geliyor. Eşi inkar ediyor zati kendini duvara vurdu diyor. Öldürmek için vuruyor" biçiminde konuştu.

Gözden KaçmasınPutin operasyon emrini verdi Ukraynadan ilk görüntüler...Putin harekât emrini verdi! Ukrayna'dan ilk görüntüler...Haberi Görüntüle