Sultangazi'de 'insanlık ölmüş' dedirten görüntü! Bebekle ilgileniyormuş gibi yapıp...

Sultangazi'de 'insanlık ölmüş' dedirten görüntü! Bebekle ilgileniyormuş gibi yapıp...

İstanbul Sultangazi'de kaldırımda yürüyen Hasan Akdoğan cebinden bin 300 lira düşürdü. Daha sonra aynı yerden geçen bir aile, bebekleriyle ilgileniyormuş gibi yapıp parayı aldı. Kısa vakit sonra…

Vaka, geçen cumartesi Uğur Mumcu Mahallesi'nde yaşandı. Mali müşavirlik ofisinde çalışan Hasan Akdoğan, caddede yürüdüğü sırada cep telefonunu cebinden çıkarırken, cebinde bulunan ve alıcılarına ait bin 360 lirayı yere düşürdü. Kısa vakit sonra cebindeki paranın düştüğünü fark eden Akdoğan, geri dönerek düşen paraları aramaya başladı. Cep telefonunu çıkardığı noktada da paraları bulamayan Akdoğan, bulunduğu yeri gören bir dükkanının güvenlik kamerasını izledi. Görüntülerde yere düşen paranın o sırada kaldırımda yürüyen bebekli bir aile tarafından çalındığını gördü. Karakola giden Akdoğan, görüntülerdeki bireylerden davacı oldu.

"GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİĞİMDE 'İNSANLIK CAN VERMİŞ' DEDİM"

Hasan Akdoğan, "Para alıcının parasıydı. Cebime koydum. Kaldırımda yürürken cebimden cep telefonumu çıkarırken parayı düşürüyorum. Caddenin sonuna gittiğimde parayı düşürdüğümü fark ettim. Parayı aramak için telefonu cebimden çıkarttığım noktaya geldim. Burada bulunan bir dükkanının kamerasındaki görüntüleri izlediğim de bebekli bir ailenin parayı aldığını gördüm. Görüntüleri izlediğimde 'insanlık can vermiş' dedim. Parayı alan bireylerin en kısa vakitte iade etmelerini istiyorum" dedi.

Sultangazide insanlık ölmüş dedirten görüntü Bebekle ilgileniyormuş gibi yapıp...

"ADAM ÇOCUKLA İLGİLENİYORMUŞ GİBİ YAPMIŞ"

Vaka anına şahit olan esnaf Mehmet Çakmak ise, "Ben çalışıyordum. Bebekli aile geldi. Adam çocukla ilgilenmek için yere eğildi. Ama ben parayı aldıklarının farkında değildim. Adam çocukla ilgileniyor gibi yapmış, kadın da parayı almış. Sonra dost gelip parasının kaybolduğunu söyledi. Fark etmedim, fark etseydim müdahale ederdim. Ben görüntüleri izlediğimde şok oldum" diye konuştu.

VAKA ANI KAMERADA

İş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan vakada, kaldırımda yürüyen karı kocanın yerdeki parayı fark ettikleri, paranın bulunduğu yere geldikleri sırada adamın dükkanının önünde çalışan Mehmet Çakmak'ın fark etmemesi için eğilerek bebek otomobilinde bulunan çocukla ilgilendiği, bu sırada kadının da yerdeki parayı aldığı ve daha sonra yoluna devam ettikleri görülüyor.