Sultangazi'de silahlı saldırı

Sultangazi'de silahlı saldırı

SULTANGAZİ'de silahlı atağa uğrayan 1 şahıs yaralandı. Hadise ile alakalı çalışma başlatan polis, kısa bir müddet sonra vakaya karışan 7 bireyi nezaretine aldı.

Hadise, dün akşam saat 21.30 sıralarında Cebeci Mahallesi'nde alana geldi. İddiaya göre, Görkem T. ve dostları arasında gün içinde 'kız sorunu' suratından münazara çıktı. Ardından akşam saatlerinde yedi şahıs Görkem T.'nin oturduğu caddenin başında araba içerisinde beklemeye başladı. Görkem T.'nin konuttan çıkması üzerine kuşkululardan biri arabanın içinden silahla ateş etti. Takribî 5 el ateş eden saldırganlar arabayla hadise yerinden uzaklaşırken, mermilerden biri Görkem T.'nin eline isabet etti. Kanlar içerisinde kalan ve yere yığılan Görkem T.'nin takviyesine etraftakiler ve vakadan haberdar olan yakınları koştu. Görkem T., bir yakını tarafından taşıta konularak sağlık kurumuna götürüldü.

Hamlenin ardından hadise yerine çok rakamda polis ekibi sevk edildi. Takımlar, güvenlik şeridi sürükleyerek hadise yerinde analiz yaptı. Görgü şahitlerinin ve Görkem T.'nin yakınlarının bilgisine müracaat eten polis, kısa zamanda vakaya karışanların kimliklerini tespit etti. Takımlar, vakadan takribî 45 dakika sonra kuşkuluları kabahat aleti silahla beraber nezaretine aldı.