Sünnet düğünündeki silahlı çatışmada 3 kişi hayatını kaybetmişti! Uzman çavuş 2 kardeş tutuklandı

Sünnet düğünündeki silahlı çatışmada 3 kişi hayatını kaybetmişti! Uzman çavuş 2 kardeş tutuklandı

Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde 3 bireyin can verdiği, 5 şahsın da yaralandığı sünnet düğünündeki münakaşanın ardından jandarmaya teslim olan uzman çavuşlar Emre Alkan 23 ve abiyi Yusuf Alkan 25 hapsedildi.

Hadise, evvelki gün saat 22.30 sıralarında Bigadiç ilçesi kırsal Güvemçetmi Mahallesi'nde alana geldi. İddiaya göre, Bigadiç'in Güvemçetmi Mahallesi'nde tertip edilen sünnet düğününe Macarlar Mahallesi'nden bireyler de katıldı. Husumetli 2 ailenin aboneleri düğünde karşılaştı, Vedat Yalın 50 ile Yılmaz Alkan 50 arasında müzakere yaşandı. Bu sırada Yalın'ın oğlu Atakan Yalın 17, yanındaki silahla Yılmaz Alkan'a ateş etti. Babalarının vurulduğunu gören Emre Alkan 23 ve Yusuf Alkan 25 da silahla Atakan Yalın, Vedat Yalın ve Seyhan Yalın'a 62 ateş açtı, çatışma çıktı. İhbarla hadise yerine çok sayıda jandarma ve sağlık takımı sevk edildi.

2 KARDEŞ JANDARMAYA TESLİM OLDU

Sağlık takımları, Seyhan Yalın, Atakan Yalın ve Yılmaz Alkan'ın hayatını yitirdiğini tanımladı. Yaralanan Vedat Yalın, A.S., A.M. ve S.Ç. de ambulanslarla çsafhadaki hastanelere kaldırıldı. Yusuf Alkan ile yaralı olarak kaçan kardeşi Emre Alkan ise jandarmaya teslim oldu. Emre Alkan'ın Aydın'da Jandarma Uzman Çavuş olarak, abiyi Yusuf Alkan'ın ise Edirne'de Piyade Uzman Çavuş olarak görev yaptığı bilindi. İki kardeşin ifadelerinde; hadisenin babaları Yılmaz Alkan'ın, düğünde havaya ateş eden Yalın ailesini uyarması sebebiyle alana geldiğini söyledi. Jandarmadaki harekâtlarının ardından adliyeye sevk edilen Emre Alkan ile Yusuf Alkan, çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi.

BABA ALKAN TOPRAĞA VERİLDİ

Öte yandan hapsedilen kardeşlerin babası Yılmaz Alkan, bugün öğle müddeti Macarlar Mahallesi'nde kılınan namazın ardından mahalle kabirliğinde toprağa verildi. Seyhan Yalın ile Atakan Yalın'ın cenazeleri içinse yurt dışından gelecek yakınlarının beklendiği bildirildi. Yaralanan 4 bireyin ise hastanedeki rehabilitasyonlarının sürdüğü belirtildi. DHA