'Suriye'nin kuzeyinde sivillerin hedef alındığı' iddialarına yalanlama

'Suriye'nin kuzeyinde sivillerin hedef alındığı' iddialarına yalanlama

Suriye'nin kuzeyinde sivillerin gaye alındığı iddiası reddedildi. Güvenlik kaynakları, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin tek amacının teröristler olduğunu" duyurdu.

Bazı internet sitelerinde, "Suriye'de Türk Silahlı Kuvvetleri hakimiyetindeki bölgelerden yapılan topçu atışlarının sivilleri hedeflediği"na müteveccih iddialar yer aldı.

Güvenlik kaynakları mevzuya ait değerlendirmelerinde iddiaların tamamen reel dışı olduğunu ifade etti.

Türk Silahlı Güçlerinin yalnızca ve yalnızca teröristleri hedeflediğini vurgulayan kaynaklar, her zaman maksatların buna göre seçildiğini, sivil, suçsuz şahısların, etraf, tarihi yapıtların, dini ve kültürel yapıların Türk Silahlı Güçleri için dokunulmaz olduğunu belirtti.

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde uzlaşmalar kapsamında üzerine düşen tüm mesullükleri yerine getirdiğini ve getirmeye devam ettiğini dile getiren güvenlik kaynakları, Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerindeki PKK/YPG'li teröristlerin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat Bölgelerine müteveccih taciz, sızma ve bombalı taşıt hamlelerinin önlenmesi, bunun için de herkesin üzerine düşen mesullüğü yerine getirmesi gerektiğini kaydoldu.