Survivor Aleyna Kalaycıoğlu'dan Demet Akalın'a ağır cevap: "Asıl ajitasyon para için ağlamak"

Survivor Aleyna Kalaycıoğlu'dan Demet Akalın'a ağır cevap: "Asıl ajitasyon para için ağlamak"

Survivor Aleyna Kalaycıoğlu, Ferit Ömeroğlu'nun sunduğu Hürriyet'le Cesur Vicdan serisinin yeni kısım davetliyi oldu. "Demet Akalın seninle alakalı geçmiş yarıyılda ajitasyona kurban gittik demişti.

 

Aleyna Kalaycıoğlu’nun sevgilisi var mı?

 

Hayır.

 

Aleyna Tilki, günümüzün yeni Hülya Avşar’ı mı?

 

Ben, Aleyna’yı zaferli buluyorum. İlk çıkardığı 3 şarkının da surat milyonu geçmesi büyük bir zafer. Tüm Türkiye, onu şarkılarını öğreniyor. Ama rahat olduğu ve magazine de gündem gerektiği için verdiği mülakatlar bence çok mübalağa etiliyor. Genel olarak kızın ruhu bu olduğu için bence Hülya Avşar’dan çok değişik. Bence mukayese etilemez. Hülya Avşar’ın açıklamaları ile Aleyna Tilki’nin açıklamaları çok değişik. Aleyna daha çok kafasına buyruk takılıyor. Hülya Avşar ise bence dikkatli ve tasarılı konuşuyor.

 

Aleyna, Demet Akalın seninle alakalı geçmiş yarıyılda ajitasyona kurban gittik demişti. Ne hissettin?

 

Donakalmadım zira herkes kendine yakışanı yapıyor reelinde. Bu gidişat, benim duyarlı noktam ve bir hayli insan buradan vurmaya çalışıyor. Bu gidişatın da farkındayım. Ama herkes onun evine haciz geldiği zaman kameralar karşısında ne kadar ağladığını çok iyi biliyor. O surattan bir ajitasyon varsa reelinde budur; para için ağlamak. En azından benim ailemde olan bir gidişat, sağlık mevzubahisi. Tabii ki kardeşimi gördüğüm zaman duygulanıyorum. Survivor’da da aynı biçimde. Herkes ailesini görünce ağlıyordu ama mesele olmuyordu. Ben, kardeşimle sarılıp ağlayınca mesele oluyor. Bunu ajitasyon olarak görenler varsa onların insanlığına vazgeçiyorum. Empatiden yoksun insanlar. Ama şayet bir ajitasyon yapıldıysa kameralara çok hoş ağlamayı bildiği için en büyük ajitasyonu o yaptı bence. Çıktı kameralara hüngür hüngür ağlıyor, konutu gidiyor diye.

Survivor Aleyna Kalaycıoğludan Demet Akalına ağır cevap: Asıl ajitasyon para için ağlamak

 

Kardeşinle ve ailevi sağlık vaziyetinle ilgili çok şahıs sana vurmaya başladı. Gerçekten sen kardeşinden dolayı mı zaferli oldun yoksa müsabakadaki zaferinden dolayı mı?

 

Dışarıdan bakıp gördüğüm kadarıyla birleşme gününe kadar çok bir kişilik sergileyemediğimi gördüm. Daha geride kaldığım bir tasarı olmuştu. Reelinde birleşme partisiyle her şey çok değişti. Kendimi gösterebildiğim bir gidişat oldu. Daha sonra benim haberim yoktu ama Acun abi aileleri Dominik’e getirdi. Tabii ki, herkesin bir hayat öyküsü var. Benimki de olduğu gibi yansıdı. Benim aile yaşantım bu, gidişat bu. Acınacak bir vaziyet de yok. Babasız geliştim ama biz gayet eforluyuz. Annem, Cansu ve ben birbirimize sarıldık bu hayatta. Bunun gayet natürel bir biçimde yansıması, bana eksi yazdığını düşünmüyorum. Sadece insanlar bu biçimde vurmaya çalışıyor beni. Ne yazık ki bunlara artık insan diyemiyorum. Siz insan değilsiniz, onun da farkındayım. Yolda aksayan insan gördüğüm zaman bile içim acıyor. Evet, benim aile hayatım insanlara geçti. Ama bunun gibi bir sürü öykü sayabilirim. Hakan Hatipoğlu’nun eşinin hamile olması da ekranlara yansımıştı. İsmail Balaban’ın daha önceki sevgilisiyle dönen konusu da yansımıştı. Ama hadise ne yazık ki dönüp gezip kesintisiz bana geldiğinde insanlar bunu kullanıyor. Aile hadiselerinin yansıması, Survivor’da olan bir şey. Gayet de olağan. Sadece bazı insanlara bu gidişat battığı ve yediremedikleri için çok gündeme getiriyorlar.

 

Survivor’da haksızlığa uğradığın ama bugüne kadar dile getirmediğin ne oldu?

 

Ben, Survivor’da haksızlığa uğramadım. Uğradığımı düşünmüyorum. Her şey olması gerektiği gibi ilerledi. Sadece insanlarla olan ikili ilişkimde ufak şeyler vardı. Ama beni Survivor’da haksızlığa uğrattılar, hakkımı yediler diyebileceğim hiçbir şey olmadı.

 

Bugüne kadar Survivor’da yarışan rastgele biriyle birlikte oldun mu?

 

Bugüne kadar Survivor’dan kimseyle beraber olmadım. Aksini de kimse iddia edemez. Fakat alakası olan birkaç şahıs vardı. Ben sarihçesi o toplara girmek istemediğim için şans tanımadım.

 

Yarıştığın yarıyılda mı oldu?

 

Genel olarak. Yarıştığım yarıyılda herkesle münakaşalı olduğum için kimse bana yanaşamıyordu. Vazgeç bir şey sezmeyi, mevzu dahi geçmiyordu rastgele biriyle.

 

Hangi ilişki sana göre daha toksik?

Zeynep Bastık - Tolga Akış, Oğuzhan Uğur - Müjde Uzman, Eda Ece - Buğrahan Tuncer, Demet Özdemir - Oğuzhan Koç.

 

Eda Ece ve Buğrahan Tuncer çifti. Birbirini kesintisiz Instagram’dan çıkarmak, bence çok toksik ve ergence bir hareket. Ne yaşadıklarını öğrenmiyorum ama anlık asapla hareket edip bir şeyler yapmak bana çok toksik geliyor. Bu da onun meyvesi. Sosyal medyadan çıkarınca ne oluyor? Eda Ece ve sevgilisi gayet olgun insanlar ama niçin sosyal medyadan çıkarıyorsun?

 

Yeni şarkı çıkaracaksın. Çıkaracağın şarkıyı, bir dinleyici olarak radyoda dinler miydin?

 

Dinlerdim ve hemen Shazam’lardım. Bana çok yakışan bir şarkı olduğunu düşünüyorum. Enerjimi yansıtabildiğim bir şarkı. Hareketli ve içinde arabesk nağmeler olan bir şarkı. Hoş olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum. Zati yakında hepiniz dinleyeceksiniz ve yorumları da okuyacağım. Bence çok hoş bir iş oldu. Çalıştığım insanlar da çok iyiydi.

 

Kiminle adın çıksa ve reeli yansıtmasa içinde vaov deyip coşku dinlerdin?

 

Cem Yılmaz filan diyormuşum. Yemin ederim şaka yaptım. O kadar değil.

 

Cem Yılmaz ileti atıp date öneri etse akşam yemeğine gider misin?

 

Bana o stil şeyler fake geliyor. Mesela ben date için buluşalım gidişatına asla yokum. Çok soğuk bana o stil şeyler. Bir emel kaderine buluşuyorsun ya çok kasılıyorum. Kasılmıyorum da ne yapıyoruz şu an gibi oluyorum. Ama adım Drake ile çıksa bir şoka girerdim, güzelime de giderdi. Netice olarak Amerika’nın suyunu içtik. Hoşlanıyoruz Drake abimizi.