Susurluk davası hükümlüsü Ziya Bandırmalıoğlu çatışmada öldürüldü

Susurluk davası hükümlüsü Ziya Bandırmalıoğlu çatışmada öldürüldü

Kadıköy'de ünlü lokantada çıkan silahlı müzakerede, Susurluk davası kararlısı daha önceki özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu ve daha önceki bir polis yaşamını kaybetti. Çatışmada 3 şahıs da yaral

Vaka dün akşam Kadıköy'deki ünlü lokantada alana geldi. Edinilen bilgiye göre iki grup arasında silahlı münakaşa çıktı.

Müzakerede Susurluk davası kararlısı ve bir hayli davada ismi geçen daha önceki özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu ile daha önceki bir polis yaşamını kaybetti.

Silahlı müzakerede 3 bireyin de yaralandığı bilindi.

3 BİREY GÖZALTINDA

Hadiseyle alakalı 3 şahsın gözaltına alındığı bilinirken polisin soruşturması devam ediyor.

 

Susurluk davası hükümlüsü Ziya Bandırmalıoğlu çatışmada öldürüldü

ZİYA BANDIRMALIOĞLU KİMDİR?

Daha Önceki özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu'nun ismi son olarak 1990'lı yıllardaki faili bilinmeyen cinayetlere ait JİTEM davasında gündeme gelmişti. Bandırmalıoğlu, Ankara JİTEM davasında Mehmet Ağar'ın da arasında bulunduğu daha önceki Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin, daha önceki MİT'çi Korkut Eken ile Ayhan Çarkın'ın da bulunduğu daha önceki özel harekat polisleriyle beraber "Cürüm işlemek için oluşturulan silahlı teşekkülün faaliyeti kapsamında insan öldürmek" suçlarını suçlanıyordu.

Alakalı HaberSusurlukçu polise 22 yılSusurlukçu polise 22 yılHaberi görüntüle

19 maznun hakkında yerel duruşmanın verdiği salıverilme kararı İstinaf Mahkemesi'nde bozulmuştu, bunun üzerine dosya Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yine görülmeye başlanmıştı.

 

Susurluk davası hükümlüsü Ziya Bandırmalıoğlu çatışmada öldürüldü

Daha Önceki MİT'çi Tarık Ümit'in kaçırılması ve öldürülmesi, Behçet Cantürk'nam öldürülmesi gibi eylemlerle yargılanan Ziya Bandırmalıoğlu bu dava kapsamında, 26 Ocak 2013'te hapsedilmiş ve 27 Kasım 2013'te tahliye edilmişti.

1997 senesinde Susurluk davası maznunları arasında ve tutuklu olarak suçlanan Ziya Bandırmalıoğlu polislik işinden ihraç edilmişti. Ziya Bandırmalıoğlu, İstanbul 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesinde görülen Susurluk davasında, aralarında İbrahim Şahin, Mehmet Korkut Eken Ayhan Çarkın, Yaşar Öz, Haluk Kırcı ve Ayhan Akça'nın arasında bulunduğu 13 maznunlar beraber "Millet arasında fobi, evham ve panik yaratacak biçimde, ammenin selameti aleyhine isteyerek adam öldürme, adam kaldırma, yağma cürümlerini işlemek üzere silahlı teşekkül oluşturdukları, teşekkül üyelerinin dağlarda, kırlarda, genel yollarda, meskûn yerlerde silahlı olarak gezdikleri" mazeretiyle 12 Şubat 2001'de 4'er sene mapus cezasına çarptırılmıştı. Susurluk davasında verilen cezalar, 15 Ocak 2002'de Yargıtay tarafından onanarak netleşmişti.

Gözden KaçmasınSezai Aydının vefatı şoke etti Arda Aydın acı gerçeği açıkladıSezai Aydın'ın ölümü şoke etti! Arda Aydın acı reeli açıkladıHaberi görüntüle Gözden KaçmasınBakan Soylu üstüne basa basa söyledi: Alenen casusluk yapıyorlarBakan Soylu üstüne basa basa söyledi: Alenen ajanlık yapıyorlar!Haberi görüntüle