Suudi Arabistan, Lionel Messi'yi kral yaptı

Suudi Arabistan, Lionel Messi'yi kral yaptı

Forbes mecmuası 1 Haziran 2021 ile 1 Mayıs 2022 arasında en çok kazanç elde eden adları açıkladı. LeBron James’in 121 milyon dolarla 2. olduğu listede 115 milyon dolarla 3. sırayı alan Ronaldo, Messi’nin

Dünyaca ünlü Forbes mecmuası, senenin en çok kazanan sporcularını açıkladı. Listenin doruğunda Paris Saint Germain forması giyen Lionel Messi yer alıyor. Arjantinli futbolcu, 1 Haziran 2022-1 Mayıs 2022 tarihleri arasındaki 12 aylık yarıyılda 130 milyon dolar kazanarak 10 sporcunun bulunduğu listenin ilk sırasına yerleşti.

Messi, pazartesi Suudi Arabistan’a gitmişti

Forbes’ın raporunda Messi ile alakalı ehemmiyetli bir ayrıntı yer aldı. Arjantinli oyuncu, kimileri münazaralı olan sponsorluk uyuşmalarına sahip. Bunlardan biri de Suudi Arabistan’la yaptığı turizm elçiliği uyuşması. Ülkedeki düşünce mahkumlarının ailelerinin ihtarlarına karşın pazartesi bu ülkeye gidip sosyal medya hesabından methiyeler yağdıran Messi’nin milyonlarca dolar aldığı belirtiliyor.

LeBron James’deri yeni rekor

Los Angeles Lakers’ın yıldızı Lebron James, geçen sene bir NBA oyuncusu için kırdığı 96,5 milyon dolarlık rekoru yenileyerek toplam 121 milyon dolarla listenin ikinci sırasını aldı. Cristiano Ronaldo 115 milyon dolar üçüncülüğü kazandı. Ronaldo, Messi’nin aksine geçen sene Suudi Arabistan ile ticari olarak çalışma yapması için 6 milyon dolarlık bir öneriyi de yalanladı.

McGregor ve Hamilton bu sefer ilk 10’da yok

Messi’nin ekip dostu Neymar, 95 milyon dolar ile en çok kazananlar sıralamasında dördüncü oldu. Listede geçen seneye göre iki beceriksiz bulunuyor. Geçen sene 140 milyon dolar kazanan kafes dövüşcüsü Conor McGregor, geçen yaz Dustin Poirier’e yenilip bacağını kırdığı maçtan sonra hiç kavga etmedi. Geçen 8. sırayı alan Formula 1 kaptanı Lewis Hamilton bu sefer ilk 10’a giremedi.

Suudi Arabistan, Lionel Messiyi kral yaptı