Tahminler arka arkaya geliyor! Bir dev bankadan daha flaş açıklama

Tahminler arka arkaya geliyor! Bir dev bankadan daha flaş açıklama

Goldman Sachs, Fed'in faiz arttırımıyla alakalı varsayımda bulunmuş, 4 kere hakikatleştirileceğini duyurmuştu. Dev bankanın varsayımın ardından JPMorgan Chase’in uzun vakittir CEO’su olan Jamie Dimon

Goldman Sachs ekonomistleri yaptıkları açıklamada Fed'in 2022 içindeki faiz arttırımı öngörülerini aktarmıştı. Bugün öbür bir dev banka JP Morgan'dan açıklama geldi.

JPMorgan Chase’in uzun vakittir CEO’su olan Jamie Dimon, Amerika Birleşik Devletleri’nin en iyi ekonomik gelişmeye yöneldiğini söyledi ve ilave etti: "Önümüzdeki sene de oldukça iyi olacak."

Gözden KaçmasınFatih Terim, Burak Elmasla görüşmesinde bu sözlerle çıkıştıFatih Terim, Burak Elmas'la görüşmesinde bu laflarla çıkıştı! Haberi Görüntüle

FAİZ VARSAYIMINI AÇIKLADI

JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon yaptığı açıklamada ekonomiyi çok sallamadan faiz arttırımları yapılarak enflasyonun hakimiyet altına alınacağını da belirtti.

Faiz arttırımı mevzusunda beklenenden aşırısına gereksinim dinlenebileceğini söyleyen Dimon, "25'er baz puanlık 4 faiz artırımı çok ufak bir ölçü" dedi ve ilave etti: "Ekonominin bunu absorbe etmesi çok kolay olur."

Gözden Kaçmasınİstanbula kar yağışı uyarısı Meteorolojiden yeni hava durumu raporu... İstanbulda karın görüleceği günler belli olduİstanbul'a kar yağışı ihtarı! Meteoroloji'den yeni hava gidişatı raporu... İstanbul'da karın görüleceği günler belirli olduHaberi Görüntüle

GOLDMAN SACHS'TAN 4 VURGUSU

Goldman Sachs'a göre, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Fed bu yıl yüksek ihtimalle dört faiz artırımı reelleştirecek ve en geç Temmuz ayında bilanço küçültmeye başlayacak.

Goldman Sachs ekonomisti Jan Hatzius yayınladığı raporda, Amerika Birleşik Devletleri iş eforu piyasasında süratli ilerleme ve Federal Sarih Piyasa Komitesi'nin FOMC 14-15 Aralık buluşma tutanaklarının Fed'in daha süratli bir bayağılaşma uygulayacağına işaret ettiğini korundu.

Hatzius, bu daha süratli bayağılaşma temennisi çerçevesinde Fed'in bilançosunu küçültmeye başlayacağı tarihe müteveccih temennilerini aralık ayından temmuz ayına sürüklediklerini belirtirken, tehlikelerin bu tarihin daha öne gelmesi güzergahında olduğunu da vurguladı.

Gözden KaçmasınSpor dünyasını yıkan ölüm... Konyasporlu Ahmet Çalık trafik kazasında hayatını kaybettiSpor dünyasını deviren vefat... Konyasporlu Ahmet Çalık trafik kazasında yaşamını kaybettiHaberi Görüntüle

ERKEN FAİZ ARTIŞI MESAJI

Fed'in 14-15 Aralık buluşmasına ait tutanaklarda Fed yetkilileri artan enflasyon ve istihdam piyasasındaki güçlü iyileşme sebebiyle faiz çoğalışının beklenenden daha erken olma ihtimalinin yükseldiğini belirtmişti.