Taksici gasptan yoldan geçen aracın kaputuna tutunarak kurtuldu: '300 metre gittik'

Taksici gasptan yoldan geçen aracın kaputuna tutunarak kurtuldu: '300 metre gittik'

Trabzon'un Sürmene ilçesinde silah ve bıçak güçüyle parası gasbedilmek istenen taksi sürücüyü İbrahim Çağlar 33, yoldan geçen hafif ticari vasıtanın ön kaputuna tutunarak kurtuldu. Seyir halinde 300

Vaka, 15 Temmuz'da gece saatlerinde Karadeniz Sahil Yolu, Sürmene-Araklı kara yolunun Yemişli mevkisinde alana geldi. Taksici İbrahim Çağlar, tanımadığı 2 alıcıyı taşıtına alıp yola çıktı. Taksinin ön ve arka koltuğuna oturan 2 birey, bir vakit sonra bıçak ve silah sürükleyerek Çağlar'ın parasını gasbetmeye çalıştı.

Taksici gasptan yoldan geçen aracın kaputuna tutunarak kurtuldu: 300 metre gittik

Tehdit karşısında şoke olan Çağlar, vasıtasını sağa sürükleyerek durdurdu. Kuşkuluları ikna etmeye çalışan Çağlar, bir anlık düşüncelilikten yararlanıp kaçtı. Sahil yoluna çıkan Çağlar, yavaşlayan bir hafif ticari vasıtanın ön kaputuna eli ile gerçekti. Kaputa tutunup 300 metre giden Çağlar, kendi taksisi ile peşine düşen kuşkululardan kurtuldu.

İbrahim Çağlar, daha sonra polise giderek davacı oldu. Çalışma başlatan polis ekipleri, etraftaki güvenlik kamerası görüntülerini tahlile aldı. Takımlar, taksiyi hadisenin yaşandığı bölgeden 5 km uzaktaki bir apartman önünde terk edilmiş halde buldu. Taksiden parmak izi alan takımlar, kuşkuluları tutmak için çalışma başlattı. Taksi de sahibine teslim edildi.

Taksici gasptan yoldan geçen aracın kaputuna tutunarak kurtuldu: 300 metre gittik

'KENDİMİ ÖTEKİ TAŞITLARIN ÖNÜNE ATTIM'

İbrahim Çağlar, taksiye binen 2 şahsın anormal hareketlerini fark ettiğini belirterek, "Aniden bir yerlerinden bıçak ve silah çıktı. 'Sağa çek, paralar nerede?' dediler. Bıçak elindeydi, her an sokacakmış gibiydi. Elinde silahı olan daha ihtiyatlıydı. Durdum, azıcık söze tuttum, o sırada yola sıçradım. Kendimi öteki taşıtların önüne attım. Birinin kapısını yakaladım, kapı kolu elimde kaldı; durmadı. Gelen bir vasıtanın kaputuna tutunup, 300 metre gittik. O birey de donakaldı, tasamı anlattım. 'Gasbediliyorum' dedim. O da panikledi; taksimi alanların peşimize düştüğünü gördüm. Daha da süratlenip, karakolun önüne kadar beni götürdü" dedi.

Taksici gasptan yoldan geçen aracın kaputuna tutunarak kurtuldu: 300 metre gittik

'İLK KERE YAŞADIM, ÇOK KORKTUM'

Çok korktuğunu söyleyen ve tutunduğu vasıtanın sürücüsüne teşekkür eden Çağlar, "Onun sayesinde yaşamımızı kurtardık. Her şey başıma gelebilirdi. Memur beyler ilgilendi, Vakayı anlattım. Vasıtayı Sürmene'de terk edilmiş halde buldular. Kimsenin başına böyle bir şey gelsin istemeyiz. Çok korktum. Bu çağda böyle şeylerin yaşanması üzücü. Allah, ıslah eylesin. İlk kere böyle bir şeyle karşılaştım. Umarız böyle şeyleri hiç hayatayız" diye konuştu.