Taksici mesleğini bıraktı, yaşadığı dehşeti anlattı: Çok yalvardım

Taksici mesleğini bıraktı, yaşadığı dehşeti anlattı: Çok yalvardım

ANKARA'da alıcı olarak taşıtına binen Baran Mert ve Batuhan Yavuz tarafından, 11 yerinden bıçaklanıp, 2 bin 100 TL'si ve taksisi gasbedilen Sabri Yılmaz 69 taburcu oldu. Vefattan dönen ve konutta rehabilitasyonu

Pursaklar ilçesinde 11 Temmuz günü taksiye binen Baran Mert ve Batuhan Yavuz, bir müddet sonra sürücü Sabri Yılmaz’dan vasıtayı durdurmasını istedi. Bu sırada kuşkulular, Sabri Yılmaz'ı 11 yerinden bıçaklayıp, cebindeki bin 100 TL ve taksiyi alarak kaçtı. Yol kenarında ağır yaralı bulunan Sabri Yılmaz, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yılmaz'ın taksisi daha sonra Keçiören ilçesi Aktepe'de boş arazide terk edilmiş bulundu. Aynı gün bindikleri başka bir taksinin sürücüyü E.Y.'yi de bıçakla yaralayıp, vasıtasını kaçıran ve ateşe veren kuşkulular Baran Mert ile Batuhan Yavuz, polis ve jandarmanın ortak çalışması neticeyi yakalanarak nezaretine alındı. 2 kuşkulu, sevk edildikleri nöbetçi Barış Ceza Dominantlığı’nce hapsedilerek cezaevine sevk edildi.

'VAZGEÇİN DİYE ÇOK YALVARDIM'

Sağlık Kurumunda 5 gün yoğun bakımda kalan ve hayati tehlikeyi atlatan Sabri Yavuz, dün taburcu edildi. Evinde rehabilitasyonu devam eden ve 11 bıçak darbesinin izi tişörtünde görülen Sabri Yılmaz, olayın tesirinde kaldığını ve işine devam etmeyeceğini söyledi. Yılmaz, 53 yıllık iş hayatında ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını belirterek, "Gece taşıta bindiler. Yolda sohbet ettik. Bana 'çocuğun var mı?', 'Taksi senin mi?', Nne zaman çalışıyorsunuz?' diye sordular. Yanıt verdim. Sonrasında sağ koltukta oturan 'dur' demesiyle bıçağı çıkardı, bana saldırdı. O sırada kaçmaya, kendimi dışarı atmaya çalıştım. 'Paraları sökül' dedi. Cebimdeki paraları boşalttım. Artık üzerime düşmezler diye düşündüm, otomobilden sıçradım. Peşimden bir daha gelip beni otomobilin yanına getirdiler. Valizi, torpidoyu açtırdılar. Çok yalvardım, 'çocuklarım, torunlarım var, beni vazgeçin' diye çok yalvardım. Telefonu cebimden aldılar. Arabayı da alıp gittiler" dedi.

Taksici mesleğini bıraktı, yaşadığı dehşeti anlattı: Çok yalvardım

'TAKSİCİLİK YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUM'

Yılmaz, taksi sürücülerinin bu gibi olaylar karşısında kullanması için vasıtalarında acil yarkasım butonu olması gerektiğini belirterek, "5 gün yoğun bakımda yattım. Canım gidiyordu.

Taksici mesleğini bıraktı, yaşadığı dehşeti anlattı: Çok yalvardım Taksi sürücüleri elektrikli şok ya da biber gazı kullansın. Yarkasım butonu olsun. Toplam 2 bin 100 TL verdim. Hoşlana hoşlana verdim; canımdan oluyordum, 'para da araba da senin olsun' dedim. Bu olaydan sonra taksicilik yapmayı düşünmüyorum. Şu an çalışacak gidişatta değilim. Bundan sonra halim ne olacak. Gereken neyse yapılsın" diye konuştu.