Taksiciden şiddet bahanesi: Almancısınız

Taksiciden şiddet bahanesi: Almancısınız

Taksim’den Beşiktaş’a gitmek isteyen bir grup dost, taksiciden “Siz Almancısınız 100 Euro verin” cevabını aldı. İtiraz eden grup, 16 şahıs tarafından darp edildi.

Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelen ve İstanbul’da yaşayan dostlarıyla buluşan bir grup genç, Taksim’den bindikleri taksicinin şiddetine maruz kaldı. Geçen hafta, akşam yemeği yiyen grup, gecenin sonunda Taksim’den Galatasaray’a oradan da Beşiktaş’a gitmek üzere taksiye bindi. Basmakalıpta vasati 30 TL yakalayacak yol için taksici “Siz Almancısınız 100 Euro verirseniz götürürüm” dedi. Mağdurlardan Ahmet Sayın, bundan sonrasında yaşadıklarını şöyle anlattı:

‘BİBER GAZI SIKTI’

“Biz taksicinin bizi indirmesini istemediğimiz için ‘100 Euro, 980 TL ediyor, 100 TL’ye bizi götürün’ dedik. Taksici bizi indirmeye çalıştı. ‘İnmeyeceğiz sizin misyonunuz bu’ deyince bizi korkutmak için sürat yaptı, ani durdu. Bu stil hareketler yaparken bir vasıtaya çarptı. Bize haykırıp küfürler etti. Ardından otomobilde suratımıza biber gazı sıktı. Taksiden indik. Sonra ikişerli üçerli biçimde esnaf hadise yerine geldi ve bizi darp etmeye başladılar. Almanya’dan gelen bir dostumun burnunda 5 kırık var. 16 şahıs maksatlı biçimde bizi öldürmeye girişim ettiler. Gidip darp raporu aldık ve şikâyetçi olduk.”