Tam kapanma öncesi İstanbul'da AVM'lere akın ettiler!

Tam kapanma öncesi İstanbul'da AVM'lere akın ettiler!

İstanbul'da bütün kapanmaya saatler kala yurttaşlar AVM'lere akın etti. AVM önünde uzun kuyruklar oluştuğu görülürken yurttaşların bazısı kapanma evvelinde alışverişi yaparak lüzumlarını giderirken…

Bütün kapanma kararının uygulanmasına saatler kala alışveriş merkezlerinde yoğunluk yaşandı. AVM önünde uzun kuyruklar oluştuğu görüldü. Koronavirüs salgını ihtiyatları kapsamında alınan 17 günlük bütün kapanma kararının uygulanmasına saatler kala alışveriş merkezlerinde yoğunluk oluştu.

"AVM’NİN İÇİ BAYA TIKLIM TIKLIM DOLU"

Alışveriş yapmak için dışarı çıkan Nebahat Kılıç, "İndirim olduğunu dinleyince yasaklardan evvel gelip alalım istedik. Havada şu an hoş. Alışveriş bizler için bir nevi gerekçe oldu. AVM’nin içi baya tıklım tıklım dolu. Hemen alışverişimi yapıp konuta gidiyoruz" dedi. Alışverişe gelen Hülya Aslan ise, "İşin içine alışveriş girince kimse sosyal mesafeyi takmıyor. AVM bugün öteki günlere göre çok yoğun. Markaların yapmış olduğu indirim bütün kapanmadan evvele denk gelince insanlar kendilerini alışverişe vazgeçti. Havada hoş olunca herkes bizim gibi AVM’ye alışverişe geldi" diye konuştu.

Tam kapanma öncesi İstanbulda AVMlere akın ettiler

"KOŞA KOŞA AVM’YE GELDİM"

Kısıtlamanın başlamasına az bir zaman kala panik olduğunu belirten Ayşegül Yılmaz, "Dershaneden çıktım AVM’ye gireceğim. Zira bir hayli markada indirimler var. Birkaç kozmetik alacağım. Kısıtlamanın başlamasına az kadı beni bir panik yakaladı. O surattan koşa koşa AVM’ye geldim. İnsanların stok yapmak istemesini kavrıyorum" dedi. Konuta oturmaktan bunaldığım için AVM’ye geldiğini söyleyen Erdal Sırça, "Kısıtlamaya az bir zaman kaldı. Dışarısı çok hoş konutta bunalıyoruz. O surattan hava almaya dışarı çıktım. Alışveriş merkezine geldim gereksinimlerimi alıp azıcıktan konuta gideceğim" ifadelerini kullandı.