Tam kapanmada otellere ilgi nasıl? Gecelik 2000 euro verenler var…

Tam kapanmada otellere ilgi nasıl? Gecelik 2000 euro verenler var…

Bütün kapanmanın başlamasına saatler kala yurttaşlar tatil rezervasyonlarını süratlendirdi. Kapanmayı konutta geçirmek yerine tatil yaparak değerlendirmek isteyenler Akdeniz’deki otellere doğru…

Türkiye, Perşembe akşamından itibaren bütün kapanmaya giriyor. 18 gün sürecek bütün kapanma sürecinde megakentlerden tatil yöreleri ve Anadolu’ya doğru akın başladı. Ramazan Bayramı’nı da içerecek olan bütün kapanma ile tatil bölgelerindeki otel, villa ve rezidanslarda yoğunluk yaşanması bekleniyor.
Otel ve internet üzerinden rezervasyon alan kuruluşların idareyicileri değişik yorumlarda bulundu. Otelciler fazla yoğunluklarının olmadığını, turizm sezonunun henüz açılmadığını, maliyetlerin de bu vaziyeti etkilediğini söylerken internetten tatil koliyi satan kuruluşun idareyicisi de arz patlaması olduğunu, 18-20 günlük tatil arzlarının bulunduğunu kuruluşların bu sezonda yüzde 35-45 arasında dolu geçireceğini kaydetti.

İşte turizm sektöründen bütün kapanmaya ait yorumlar

MUSTAFA YORDAM – GEZİNOMİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün kapanmayı açıklamasıyla beraber çalışma yapmaya başladık. Arz olacağını düşündük ve bu kadar büyük arz olacağını düşünmemiştik. 18-20 gecelik tatil arzlarıyla karşılaştık. İnsanlar konutlarında geçirecekleri bütün kapanmayı otellerde geçirebilecekler. Oteller koronavirüs pandemisine hazır ve emin tatil için en ideal noktalar. Antalya bölgesinde doluluk oranları yüzde 10’a kadar düşmüştü. Bütün kapanmayla beraber yüzde 35-45 arasında yoğunluk olacaktır. ihtimali de olmasından dolayı Antalya bölgesi tatil için seçim ediliyor.

Tam kapanmada otellere ilgi nasıl Gecelik 2000 euro verenler var…

KAMPANYALAR YARATTIK

Açık olan kuruluşlarla birebir görüşmelerimiz sürüyor. Kampanyalar mahlukat. Gerçek mesele para kazanmak değil etraf yaratmak oldu. Maliyetler bu yarıyılda yüzde 25 oranında düştü. Azami maliyetler bayramlarda oluşurdu ama mevcut gidişat sebebiyle maliyetler geriledi. Rezervasyon yaptıran alıcılarımızı İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge çerçevesinde bilgilendiriyoruz.”

METE ÜSKÜDARLI - MİVARA LUXURY RESORT & SPA GENEL MÜDÜRÜ

Otelimizi yoğun tadilat yarıyılına aldık ancak otelin içinde ultra lüks villa ve rezidanslarımız mevcut. Rezidans ve villalarımız günlük 1500-2000 eurodan satılıyor. Doluluk oranımız yüksek izliyor. Rezidans ve villalar konut konseptinde olduğu için davetli kabul edebiliyoruz.

BAŞARI ALKAYA – CORNELIA GENEL MÜDÜRÜ

“Bize fazla rezervasyon akışı yok. Maliyetlerle alakalı bir gidişat bu. Ölü maliyetler veriliyor. Bu doğru bir metot değil. Piyasayı öldürmenin anlamı yok, geleceğe dönü bir ekip hayati yanılgılar yapılmaması gerekli.”

Tam kapanmada otellere ilgi nasıl Gecelik 2000 euro verenler var…

KAAN KAVALOĞLU – LİMAK HOLDİNG TURİZM GRUP BAŞKANI

“Bütün kapanmayla alakalı rezervasyon çoğalışı yok. Bütün kapanma turizmi negatif etkiledi. Güç geçecek bir yarıyıldayız. Otellerde hiçbir yoğunluk olmayacak. Yabancı ve seyahat izni olanlar otellerde konaklayabilecek. Yoğunluk yalnızca yüzde 10 olur. Daha Önceki rezervasyon yapanların seyahat yapmasının sağlanması gerekiyor. Otellerde kaidelere uyuluyor, sertifikalar var. Bu sistem tüm dünyaya misal olmuş gidişatta. Otellere ait güven var ve bu güveni negatifliğe çevirmemek için her türlü ihtiyatı alıyoruz.”

YALNIZCA SEYAHAT EVRAKI OLANLAR GİDEBİLECEK

Perşembe günü saat 19:00’dan itibaren başlayacak olan bütün kapanmayla birlikte bu tarihten sonra yalnızca seyahat izni olanlar otelde konaklayabilecek. İçişleri Bakanlığı yayımladığı genelgede “Caddeye çıkma kısıtlaması uygulanacak olan yarıyılda konaklama kuruluşlarında rezervasyonunun bulunması yurttaşlarımız açısından caddeye çıkma ve/veya şehirler arası seyahat kısıtlamasından muafiyet sağlamayacak olup bu yarıyılda konaklama kuruluşları yalnızca lüzumlu gidişatlara bağlı olarak seyahat izin evrakı alan bireylere hizmet verebileceklerdir.” açıklamasında bulunmuştu.

 

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara