Tanık olarak dinlenecekti; Yazıcıoğlu'nun koruma polisi Ankara'da kazada öldü

Tanık olarak dinlenecekti; Yazıcıoğlu'nun koruma polisi Ankara'da kazada öldü

ANKARA'da, kendi arabasının altında kalan polis memuru Erol Yıldız 49, yaşamını kaybetti. Bir zaman BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın gözetmeliğini yapan Yıldız, Yazıcıoğlu vefatıyla

Kaza, saat 10.30 sıralarında Keçiören'in Ayvalı Mahallesi'nde alana geldi. İddiaya göre, Meclis Koruma Daire Başkanlığı'nda görev yapan polis memuru Erol Yıldız'ın 06 KHA 35 plakalı arabayı çalışmadı. Bunun üzerine Yıldız, arabasını iterek çalıştırmak istedi. Yıldız, bu sırada geri gelen taşıtın altında kaldı. Ağır yaralanan ve ambulansla Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Erol Yıldız, hekimlerin tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Erol Yıldız, bir zaman BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın gözetmeliğini de yapmıştı. Yıldız, Yazıcıoğlu ile birliktesiki 5 bireyin vefatıyla alakalı yürütülen soruşturmaya FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve teşkilat idareyicilerinin direktifleri güzergahında müdahale ederek, teşkilatın emelleri güzergahında manipülasyonda bulunup destek ettikleri öne sürülen 19 bireyin suçlandığı Kahramanmaraş 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde şahit olarak dinlenecek 3 gözetmeden 1'iydi. Yıldız, 23 Mayıs Pazartesi günü görülecek mahkemeye Ankara'dan SEGBİS ile katılacaktı.