Tarihi Haydarpaşa Numune Hastanesi'nin dahiliye binası yıkılıyor

Tarihi Haydarpaşa Numune Hastanesi'nin dahiliye binası yıkılıyor

Tarihi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin dahiliye servisinin bulunduğu 8 katlı binanın yenilenmek üzere imha çalışmalarına başlandı. Çalışmalar vaktince acil servis, daha önceki

Kadıköy'de bulunan Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Vehbi Koç Acil Tıp Merkezi'nin yanındaki dahiliye servisinin bulunduğu 8 katlı binanın yenilenmek üzere imha çalışmalarına başlandı. Çalışmalar vaktince acil servis, daha önceki yerinde hizmet verecek.

Tarihi Haydarpaşa Numune Hastanesinin dahiliye binası yıkılıyor1936 tarihinde 225 yataklı olarak faaliyete başlayan, geniş holleri ve yüksek tavanlarıyla tarihi bir ehemmiyet taşıyan Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yeni binası da tarihi yapılara uygun olarak inşa edilecek. Öte yandan tahribine başlanan bina havadan da görüntülendi.

Tarihi Haydarpaşa Numune Hastanesinin dahiliye binası yıkılıyorAyrıca Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin daha önceki acil servisinin karşısında takribî 30 seneyi aşkın vakittir yıldır basın odası olarak kullanılan odanın şimdilerde Kovid-19 polikliniği olarak faaliyet gösterdiği görüldü.

Tarihi Haydarpaşa Numune Hastanesinin dahiliye binası yıkılıyor