Tarihi su sarnıcına tırmandı, ortalık karıştı!

Tarihi su sarnıcına tırmandı, ortalık karıştı!

Şişli'de kimliği tanımlanamayan ve konutsuz olduğu iddia edilen bir birey, Askerocağı Sokağı üzerinde bulunan tarihi su sarnıcına çıkarak intihar etmek istedi. Vaka yerine gelen ziyaretçi tarafından…

Vaka saat 21.00 sıralarında Harbiye Semti Askerocağı Sokağı’nde alana geldi. Takribî 20 metre yüksekliğinde olan tarihi su sarnıcına tırmanan bir bireyin olduğu ihbarı üzerine bölgeye çok rakamda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi.

VAKA YERİNE ZİYARETÇİ SEVK EDİLDİ

Polis etrafta geniş güvenlik tedbiri alırken, itfaiye takımları ise her hangi bir negatiflik yaşanması için tarihi sarnıcın yanına branda açtı. Vaka yerine çağrılan ziyaretçi polis, itfaiyenin merdiven taşıtına çıkarak, intihar etmek isteyen şahsı ikna etmeye çalıştı. Takribî 20 dakika süren çalışmanın ardından birey ikna edilerek alt indirildi.

İFADESİ ALINMAK ÜZERE EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Konutsuz olduğu ve Gezi Parkı’nda yaşadığı iddia edilen yurttaş, polis ekipleri tarafından ifadesinin alınması için Harbiye Polis Merkezi’ne götürüldü. İntihar teşebbüsü sebebiyle, Askerocağı Sokağı’nin Taksim’e dönüşünde trafik yoğunluğu yaşandı. Yurttaşın indirilmesinin ardından trafik banale döndü.