Tarkan'dan Türkiye'ye çağrı: 'Sezen'i unutmayın'

Tarkan'dan Türkiye'ye çağrı: 'Sezen'i unutmayın'

İzmir'in Konak ilçesinde, dini nikahlı olarak yaşadığı Anıl Yolum tarafından öldürülen 5 aylık hamile Sezen Şanlı 16, şanlı sanatçı Tarkan tarafından sosyal medyada anıldı.

Şanlı sanatçı Tarkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Şanlı'yü yemini. 4.7 milyon takipçisi olan hesabından Şanlı’nün resmini paylaşan Tarkan, resmin altına "Sezen Şanlı'yü unutmayalım. Ve tam şiddet gören, öldürülen bayanları. Ben şu anda bu iletiyi yazarken dahi bir yerlerde bayanlar şiddet görüyor, öldürülüyor. Sesimizi çıkarmaya, bayan hakları için gayret etmeye, hak için bağırmaya devam" yazdı.

Tarkan'ın paylaşımı kısa müddette binlerce alkış aldı.

NE OLMUŞTU?

5 aylık hamile Sezen Şanlı, 26 Mart 2021 günü saat 23.00 sıralarında caddede yürürken arttan gelen Anıl Yolum tarafından bıçaklanmıştı. 16 bıçak darbesi alan Şanlı, kaldırıldığı sağlık kurumunda hekimlerin mücadelesine karşın kurtarılamamıştı. Sezen Şanlı'nün karnındaki bebek de yaşamını kaybetmişti. 

Cinayetle alakalı yürütülen soruşturmada nezaretine alınan Yolum, emniyetteki harekâtlarının bitirilmesinin ardından sevk edildiği adliyede hapsedilmişti. Anıl Yolum ile Sezen Şanlı’nün dini nikahlı olarak beraber yaşadıkları ancak şiddet görmesi üzerine uğursuz kızın vakadan 2 ay evvel babasının evine gittiği bilinmişti.