Tarladan çilek toplayıp satın alıyorlar!

Tarladan çilek toplayıp satın alıyorlar!

Adana'da bir teşebbüsçü 60 dönüm araziye çilek ekimi yaptı. 200 bin şahsı ağırlayan çilek tarlasında mahsulü toplayanlar tartıp satın alıyor.

Adana'da, 3 sene evvel çilek dikili 10 dönüm tarlasını şehir karmaşasından kaçıp, tabiatla iç içe vakit geçirmek ve meyve toplamak isteyenlere açan Emre Yıldırım 25, koronavirüs sebebiyle alaka çoğalınca 60 dönümde ekim yapmaya başladı. Tarlada ilk sene 15 bin şahsı ağırlarken bu senenin ilk çeyreğinde 200 bin şahsı ağırladığını söyleyen Yıldırım, "Gelenler sepetlerini ellerine alıyorlar, topladıkları taze çilekleri fiyatsız yiyorlar. Sepete doldurup götürecekleri çilekleri kilosu 15 TL'ye satın alıyorlar. Gelenler de çok hoşnut biz de çok memnunuz" dedi.

Tarladan <strong>çilek</strong> toplayıp satın alıyorlar

Kent merkezine 30 km uzaklıktaki Sarıçam ilçesi Çiçekli Mahallesi'nde, 2018 senesinde 10 dönüm tarlasında örtü altında çilek üretmeye başlayan Emre Yıldırım 28, bir zaman sonra tarlasını şehir karmaşasından uzaklaşıp meyve toplamak isteyenlerin ziyaretine açtı. Tabiatla iç içe olan çiftliğe aileleriyle gidenler, elleriyle topladıkları çilekleri fiyatsız yerken, sepetlere doldurduklarını ise satın alıyor. Koronavirüs sürecinde insanların tabiata daha çok alaka göstermesi sebebiyle çiftliğin ziyaretçi rakamı çoğalınca Yıldırım, yapımını 60 dönüme yaydı.

Tarladan <strong>çilek</strong> toplayıp satın alıyorlar

AMAÇ 500 BİN ZİYARETÇİ

Emre Yıldırım, çiftliğe gelenlerin pak havanın ve elleriyle topladıkları çileklerin tadını çıkardığını kaydoldu. Tarlada resim sürükletilip, sosyal medyada paylaşmasıyla alakanın her geçen gün daha da çoğaldığını kaydolan Yıldırım, imale başladıkları ilk sene 15 bin şahsı, ikinci sene 300 bin şahsı ağırlarken 2021 senesinin ilk çeyreğinde 200 bin şahsı ağırladıklarını söyledi. Senede 500 bin şahsı ağırlamayı amaçladığını anlatan Yıldırım, "Pandemiden sıkılan insanlar kendilerini buraya atmaya başladı. Gelenler sepetlerini ellerine alıyorlar, dalından kopardıkları taze çilekleri fiyatsız yiyorlar. Sepete doldurup götürecekleri çilekleri kilosu 15 TL’ye satın alıyorlar. Gelenler de çok hoşnut biz de çok memnunuz. Sezonda 200 ton çilek üretiyoruz ve hasadımız senenin 9 ayı devam ediyor" dedi.

Tarladan <strong>çilek</strong> toplayıp satın alıyorlar

'BURAYA GELMEK BİZİ HAFİFLETTİ'

Oğluyla çilek toplamaya gelen Büşra Buğur 23 ise tarlada çok hoş vakit geçirdiğini belirterek, "Burada çok hoş konsept oluşturulmuş. Çocuklar tabiatla iç içe ve çileğin nasıl yetiştiğini görüyorlar. Koparıp tadına bakıyorlar. Buraya gelmek azıcık hafifletti sarihçesi. Parklar ve kapalı alanlar yasak olduğu için böyle sarih havada vakit geçirdik" diye konuştu.

Tarladan <strong>çilek</strong> toplayıp satın alıyorlar

'SARİH HAVADA OLMAK BANA İYİ GELİYOR'

Sosyal medyadaki paylaşımlar sebebiyle tarladan haberdar olduğunu aktaran hemşire Esra Cangül 33 de havaların ısınmasıyla kendini tabiata attığını dile getirdi. Cangül, "Pandemi sürecinde sıhhat çalışanı olduğum için kapalı alanda maskeyle çok fazla vakit geçirdim. Sarih havada olmak bana iyi geliyor. Hatta ilk geldiğimde yalnızca çilek tarlasında yürüdüm daha sonra çilek toplamaya başladım" dedi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara