Tatil sitesinden rezervasyon yaptırdı, hayatının şokunu yaşadı

Tatil sitesinden rezervasyon yaptırdı, hayatının şokunu yaşadı

Belçika'da yaşayan bir birey, tatil sitesi üzerinden Türkiye'de sevdiği bir otele rezervasyon yaptırdı. 42 bin 900 TL ödeme yapan birey, Türkiye’ye geldiğinde rezervasyon yaptırdığı otele gidince yaşamının

Edinilen bilgiye göre, Belçika’da ikamet eden F.E, internet üzerinden bulduğu tatil sitesinin rezervasyon formunu doldurmasının ardından kendisini telefonla arayan birey banka hesap numarası verdi. F.E, daha sonra belirtilen hesap numarasına 42 bin 900 TL para transfer ederken Türkiye’ye dönüşünde rezervasyon yaptırdığı otele gitti.

Otele giden F.E, otel görevlisinin kendi ismine kayıtlı resmi bir rezervasyonun olmadığını sitenin sahte olduğunu söylemesinin ardından F.E, daha sonra Trabzon’daki Araklı ilçe Polis Amirliğine giderek kendisini dolandıran kuşkulu kişi ya da bireylerden davacı oldu.

Polis takımları, hadiseyle alakalı kuşkulu birey ya da şahıslara müteveccih çalışma başlatırken, yetkililer özellikle yaz mevsiminde bu istikametteki hadiselerin çoğaldığına dikkat toplayarak yurttaşların dikkatli olmaları istedi.