Tatilcilere uyarı! Rezervasyonsuz gelmeyin

Tatilcilere uyarı! Rezervasyonsuz gelmeyin

Kurban Bayramı evvelinde tatil programı yapmayanların rezervasyonsuz biçimde tatil yörelerine gelmemeleri mevzusunda turizmciler ihtarda bulundu.

Antalya Adrasan’da pandemi sonrası yaşanan hareketlilik, bayramın yanaşmasıyla arkasıydı. Bölgedeki turizmciler, özellikle bayram sürecinde 30 bin etrafında tatilci beklediklerini söyleyip, Adrasan’a gelmek isteyenlere ’rezervasyon’ çağrısında bulundu. Turizmciler, Adrasan’da ambulans ve otopark meseleyi yaşandığına dikkat toplayarak, yetkililerden çözüm bulunmasını istedi.

Antalya’nın ehemmiyetli turizm merkezlerinden Kumluca’ya takribî 30 km uzaklıktaki Adrasan’da bayram evveli rezervasyonlarda doluluk yaşanıyor. Pansiyonların yoğun olarak bulunduğu Adrasan, Kemer ilçesine bağlı Olimpos tatil bölgesine de yakın olması dolayısıyla yoğunlukla seçim edilmeye başladı. Tabiatla iç içe tatil geçirmek isteyenlerin seçim ettiği bölgede banalleşme süreciyle hareketlilik iyice arkasıydı.

’SEZONLUK DA OLSA AMBULANS İSTİYORUZ’

Adrasan Mahalle Muhtarı Nail Aksoy, "Adrasan’da artık turizm sezonu başladı. Konuklarımızın duyarlı olmalarını istiyoruz. Rezervasyonsuz Adrasan’a gelmesinler. Zira çok kalabalık. Gelen davetlilerimiz mağdur olmasın. Kesinlikle rezervasyon yapsınlar. Sosyal mesafe, paklik, hijyen kaidelerine uyalım. Sahilimiz çok kalabalık. Adrasan’ın takribî popülasyonu 3 bin ortamı, turizm sezonunda 15-20 bini buluyor. Bu Adrasan için büyük bir sayı. Bize yakın olan Olympos var. Yazır Semti’nin antik Olympos mevkii. Ona binaen biz buraya yazın sezonluk da olsa ambulans istiyoruz. Yazın burada çok boğulma olayları oluyor. Vefatlar oldu" dedi.

’BAYRAM TATİLİNDE BÜTÜN DOLU’

Otellerin tamamen dolduğunu, tatilcilerin boş yer aradığını aktaran Nail Aksoy, "Muhtar olarak beni dahi arayıp soruyorlar. İnceliyoruz yer yok şu anda. Bayram tatilinde bütün dolu. Gelen davetlilerimizden tek istediğimiz sosyal mesafeye, hijyene uymaları, bölgemiz orman yangınlarına alıngan bölge olduğu için piknikte mangal yakarken çok duyarlı olmaları, otopark mevzusunda da vazifelilerin nasihatlerine uymaları, güçlük çıkarmamaları, onlara destekçi olmaları" diye konuştu.

’YETERLİ OTOPARK YOK’

Pansiyon şirketçisi Akın Duran, "Geçen sene pandemiden dolayı alıcılarımız azıcık azdı. Bu yıl kısıtlamadan sonra açıldı. Alıcılarımızda hoş bir yoğunluk var. Rezervasyonlarımız doldu. Çok memnunuz. Tek kasvetimiz otopark meselemiz olması. Yeterli otopark alanları yok" dedi.

’BU BÖLGE YANGINA ÇOK HASSAS’

25 seneden beri turizm firmacılığı yaptığını belirten lokanta sahibi, aynı zamanda Kumluca Belediyesi’nin AK Parti’li Meclis Azası Halil Karataş da "Adrasan, Olimpos, Çıralı bölgesi pandemiden dolayı ciddi rağbet gördü. Tatilcilerimiz tabiata karşı duyarlı olsunlar. Özellikle bu bölge yangına çok hassas. Bu bölgeye gelen insanlarımız bölgenin orman yangını hassasiyetini öğrenmiyorlar. Her yıl yaz aylarında bu bölgede ciddi bir yangın riski geçiriyoruz. Gelen tatilcilerimizin özellikle orman yangınlarına karşı duyarlı olmalarını bekliyoruz. Ayrıca pandemi kaidelerine uymalarını istiyoruz. Aşılarını yaptırmış olsunlar. Evvel kendi sıhhatlerine sonra da öbür insanların sıhhatlerine dikkat etmiş olurlar" diye konuştu.

’BAYRAMDA 20-30 BİN BİREY GELECEK’

Bölge popülasyonunun yaz aylarında katbekat çoğaldığını vurgulayan Halil Karataş, şöyle dedi:

"Bayramda bu bölgeye nereden bakarsanız bakın 20-30 bin belki daha fazla insan gelecek. Özellikle bayram esnasında ambulans temennimiz var. 112 bu bölgede bir ambulans görevlendirirse iyi olur, tatilciler açısından. Alıcılarımızın, tatilcilerimizin kesinlikle rezervasyon yaptırmaları kendi açılarından iyi olur. Zira bayram rezervasyonları şu anda doldu. Zati sezon da kalabalık. Bayramda ekstra bir kalabalık olacak. Mağdur olmamaları için rezervasyon yaptırıp gelmeleri daha iyi olur."

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın