TBMM Başkanı Şentop'tan Hürriyet'e flaş açıklama: 'Kılıçdaroğlu'nun sözleri eleştiri değil iftira'

TBMM Başkanı Şentop'tan Hürriyet'e flaş açıklama: 'Kılıçdaroğlu'nun sözleri eleştiri değil iftira'

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup konuşmasındaki sözlerine sert cevap verdi. Şentop, Hürriyet'e özel açıklamasında,…

İçişleri Bakanı Süleyman Sreyli’nun bir suç teşkilatı yöneticisinin bir siyasetçiye ‘her ay 10 bin dolar yolladığı’ biçimindeki açıklamasıyla alakalı münakaşalar devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında bu mevzuya değinerek Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’u da tenkit etti. Kılıçdaroğlu Şentop’un bu ismi açıklamasını isteyerek “Ayda 10 bin dolar rüşvete bağlanan siyasetçi kim? Şentop bu mevzuyu açıklamak zorundadır. Şayet Şentop konuşmuyorsa acaba 10 bin dolar eşi bir olay her ay ona da mı veriliyor? Şentop sessiz kalamaz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop, EİTPA konferansı için bulunduğu Temizistan’da Hürriyet’e konuşarak Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop'tan Hürriyet'e flaş açıklama: 'Kılıçdaroğlu'nun sözleri tenkit değil kötüle'Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup konuşmasındaki sözlerine sert cevap verdi. Şentop, Hürriyet'e özel açıklamasında, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin tenkit değil, kötüle olduğunu belirtti.daha fazla video için

“SORUNUN MUHATABI BEN DEĞİLİM”

Kılıçdaroğlu’nun kendisine kötüle attığını söyleyen Şentop şu ifadeleri kullandı:

“Bu bir tenkit değil, bir kötüle. Şöyle ifade edeyim, Temizistan'dayız. Malum burada oldukça sıcak bir hava içerisinde yoğun bir temas trafiğimiz vardı. Temizistan Cumhurbaşkanı sayın Alvi ile görüşmemizden çıkınca dostlar bana bir metin atmışlar, sınıyor ki 'Bu mevzuyu açıklamak zorundadır. Şayet açıklamazsa aynı onun gibi 10 bin dolar kendisine de mi her ay sevk ediliyor' diye bir ifade.

Ben de dostlara dedim ki, onu hangi meczup söylemiş? Sonra bir baktık ki Kılıçdaroğlu’nun sözüymüş, Grup toplantısında söylemiş.

Mevzu şu: Bir bakan, İçişleri Bakanı bir siyasetçinin, milletvekili demiyor, siyasetçinin her ay 10 bin dolar bir suç teşkilatından para aldığını söylüyor. Bak kim olduğunu bunun açıklamadı. Bunun açıklanmasına dair kamuoyundan da temenniler var, biz de bu mevzudaki temennilerimizi ifade ettik yazılı-sözlü olarak sayın bakana. Fakat bu benim dile getirdiğim bir iddia değil, bu şahsın kim olduğunu da ben öğrenmiyorum. Kılıçdaroğlu ne kadar biliyorsa ben de o kadar öğreniyorum. Dolayısıyla sorunun muhatabı ben değilim.

“KILIÇDAROĞLU KADAR ÖĞRENİYORUM”

“Benden şunu arz edebilirler: Bunu sayın bakandan sorun, İçişleri Bakanı bunu cevaplasın, buna tavassul edin, taşıtı olun; bu olabilir, bu ayrı bir mevzu. Ama sorunun muhatabı ben değilim, sorunun muhatabı bakan, onu bilen bakan, benim bir bilgim yok. Kılıçdaroğlu ne kadar biliyorsa ben de o kadar öğreniyorum. Bunu açıklamamı istiyor benden. Bu bir siyasi bunaklık değilse şayet, bunun ancak bir haysiyetsizlik ve edepsızlık olduğunu söyleyebilirim. Kendisinde zerrece haysiyet, edep varsa bu mevzuyla alakalı olarak kendisinin bu beyanlarının ne anlama geldiğini, bu mevzudaki bilgi-ispat ne varsa açıklasın. Yoksa kendisi muhtemelen bu cins mevzuları gündemde yakalamak için sık-sık sağdan-soldan 10 bin dolarlar aldığı için bunun çok basit bir mesele olduğunu varsayıyor ki herkese bu iftirayı yapabiliyor, bu balçığı sıçratmaya çalışıyor.”