TBMM bu hafta iki önemli yasa için mesai yapacak

TBMM bu hafta iki önemli yasa için mesai yapacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda bu hafta memur ve emekliye ek zammı da kapsayan kanun öneriyi görüşmeleri başlayacak; Ulusal Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komiteyi'nda ise Hocalık İş

Ulusal Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komiteyi, yarın AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler başkanlığında bir araya gelecek. Komitede, hocalığı kariyer haline getiren 12 maddelik Hocalık İş Kanunu'nda farklılık öngören yasa öneriyi görüşülecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda salı günü ise Fertsel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Rakamlı Kanun Kararında Kararnamede Farklılık Yapılmasına Dair Kanun Öneriyi'nin görüşmelerine başlanacak. Tertip Etmeyle kamu vazifelilerinin aylık ve fiyatlarında 1 Ocak-30 Haziran 2022 yarıyılı için uygulanacak çoğalış oranı yüzde 5'ten yüzde 7,5'e yükseltilecek. Yeniden kazanç ve aylık ödemesi yapılanlara 1500 lira olarak öngörülen aylık minimum ödeme meblağı 2 bin 500 liraya çıkartılacak.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, bu hafta Genel Heyet gündemine getirecekleri legal tertip etmeye ait, "12 Ocak tarihine kadar genel heyetten kanunu geçirebilirsek, Cumhurbaşkanı 13 Ocak'ta onaylarsa, 15 Ocak tarihine yeni zamlı ücret ödemesi yetişebilecek. Müesseseler bunun için lüzumlu hazırlıkları yaptı. Muhalefet partileri ile de görüştük. Salı günü görüşmelere başlayacağız" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde bu hafta yeniden politik partilerin grup buluşmaları yapılacak.