TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ordu kongresinde rahatsızlandı

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ordu kongresinde rahatsızlandı

Türkiye Başkalaşım Partisi TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Ordu Şehir Başkanlığı 1’inci banal kurultayında konuşma yaptığı sırada rahatsızlandı. Konuşmasını yarıda kesen, odasında…

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Ordu Şehir Başkanlığı’nın 1’inci banal kurultayına katılmak üzere bugün havayoluyla Ordu’ya geldi. Ordu-Giresun Havalimanı’nda karayoluyla kurultayın tertip edildiği otele geçen Mustafa Sarıgül, burada partiler tarafından karşılandı. Kurultay salonunda partililere hitap eden Sarıgül, konuşması sırasında rahatsızlandı. Kürsüden ayrılıp kendisi için ayrılan dinlenme odasına geçen Sarıgül, burada kısa süreli baygınlık geçirdi. Sarıgül’e ilk müdahaleyi partilileri yaptı. Çağırılan 112 Acil Servis takımları, Sarıgül’e müdahale etti. Odasında dinlenen Sarıgül, kendisine geldi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ordu kongresinde rahatsızlandı


‘TANSİYON DÜŞÜKLÜĞÜ OLDU’

Bir müddet sonra basın üyeleriyle bir araya gelen Sarıgül, sağlık gidişatının iyi olduğunu söyledi. Tansiyonun düştüğünü belirten Sarıgül, “Bugün Ordu şehir kurultayımızı büyük bir enerjiyle büyük bir coşkuyla hakikatleştirdik. Gerek sabah 5'te kalkmamız, daha sonra 7 km koşmamız, sonra da fazla kahvaltı yapmadan uçağa binip buraya gelmemiz, natürel bir şehir turu atmamız, bulunduğumuz salondaki vatandaşlarımızın da sağ olsun yoğun alakası, bu sıcak hava olunca da azıcık bir tansiyon düşüklüğü oldu. Gözlerim bir an karardı ama Allah'ıma hamdolsun tam arkadaşlarım da büyük yardımıyla şu anda gayet iyi ve gayet formdayım” dedi.

: İlginize Sürükleyebilir Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ehemmiyetli açıklamalarBayramda hava nasıl olacak? Peş peşe ihtarlar: Bu saatlere dikkatMSB duyurdu! İdlib'de alçak atak: 4 sivil hayatını kaybetti

Gazetecilerin erken tercih üzerine sorduğu suali yanıtlayan Sarıgül, tercihlerin zamanında yapılmasından yana olduklarını belirtti. Sarıgül, “Türkiye Başkalaşım Partisi olarak, biz yaz ayının ağustos ayı sonuna kadar eylülün birinci veya ikinci haftası yapacağımız kurultaydan sonra tercihe hazır gidişata geliyoruz. Şu anda tercihe hazır gidişatta değiliz. 1,5 ay sonra allahın izniyle Samsun’dan, Giresun’dan, Ordu’dan, Trabzon’dan tercihe hazır gidişata geliyoruz ama Türkiye Başkalaşım Partisi olarak ana görüşümüz şudur; talebeler karnesini her yıl alır, siyaset adamları karnesini dört senede bir alır. O zaman çok fazla gerekçeye de gerek yok. Vazgeçin tercihler zamanında yapılsın. Yarın diğer gün demesinler ki; şöyle oldu da böyle oldu da şu oldu da bu oldu da. Türkiye Başkalaşım Partisi olarak biz tercihlerin zamanında yapılmasını arzu ederiz. Ağustos ayındaki büyük kurultayımızdan sonra yapılacak olan her tercihe biz hazırız. Türkiye’de çok mucizevi koşullar yoksa tercihlerin zamanında yapılması Türkiye başkalaşım partimizin ana fikridir ama çok mucizevi koşullar varsa da tam politik partiler bir araya gelerek erken tercih kararı üzerine de konuşulması gerekli. Erken tercih mevzusu bir milli mevzudur. Yarın tercih yapılsın, diğer gün tercih yapılsın diyen bir parti değiliz. Biz bugünkü iktidarın yorulduğunu, enerjisinin bittiğini, her ampulün bir süresi vardır, artık ampulleri değiştirmenin zamanı geldiğini görüyoruz” diye konuştu.

Sarıgül, ardından partisinin idareyicileriyle buluşma tertip etti.