Tedavi için biriktirdikleri parayı dolandırıcılara kaptırdılar

Tedavi için biriktirdikleri parayı dolandırıcılara kaptırdılar

Görme manili çocuğunun rehabilitasyonu için biriktirdiği parayı kendilerini polis olarak tanıtan bireylere kaptıran Seda Nur Ağkurt çocuğunun gözlerinin açılması için son umutlarının söndüğünü,…

Gaziantep’te, dolandırıcılar, telefonla aradıkları Seda Nur Ağkurt’u 22 kendilerini polis olarak tanıtıp, eşinin kimlik bilgilerinin karıştığı bir hadise için işlem tertip edecekleri palavrasıyla aldatarak, 28 bin lira dolandırdı. Doğuştan görme manili olan 2 yaşındaki oğulları Miraç’ın rehabilitasyonu için yaptıkları birikimi dolandırıcılara kaptırdıklarını belirten Ağkurt, Çocuğumuzun gözlerinin açılması, karanlık dünyasının aydınlanması için biriktiğimiz parayı dolandırıcılara kaptırınca umutlarımız söndü. Tek isteğimiz dolandırıcıların tutulması" dedi.

Öğümsögüt Semtinde oturan 3 senelik konutlu Seda Nur Ağkurt’un, kan analizi vermek için gittiği sağlık ocağında telefonu çaldı. Ağkurt'a kendisini polis olarak tanıtan bu birey, eşi Celil Ağkurt’un kimlik bilgileriyle bir kuyumcudan altın ve nakit para çekildiğini söyledi. Telefondaki birey, gözaltına alınan Celil Ağkurt’un masum olduğunu ve mevzubahisi kuyumcuya işlem yapılacağını belirtti. Kuşkulu, işlem için paraya lüzum dinlendiğini ifade ederek Seda Nur Ağkurt'a altını olup olmadığını sordu. Seda Nur Ağkurt da dolandırıcıya konutta altınının bulunduğunu söyledi. Dolandırıcı, altınları bozdurarak parayı seri numarasını alıp, verecekleri hesaba yaptırması için yönlendirdi. Bu birey, eşini aramamasını, gelen telefonlarına da bakmamasını istedi.

Tedavi için biriktirdikleri parayı dolandırıcılara kaptırdılar


Telefondaki bireye inanan Ağkurt, konuttaki altınları alıp kent merkezinde kuyumcuya 28 bin liraya bozdurdu, ardından da ATM'den verilen hesaba yatırdı. Dolandırıcı, Ağkurt’tan evine gitmesini, eşinin sorgusunun ardından sevk edileceğini söyleyerek telefonu kapattı. Konuta dönen Seda Nur Ağkurt, telefonla eşini arayarak vaziyeti anlattı. Dolandırıldıklarını kavrayan çift, polis merkezine giderek davacı oldu.

’TELEFONDA TELSİZ SESİ GELİYORDU’

Kendisine gelen telefonda sık sık telsiz sesi geldiği için konuştuğu bireylerin polis olduğunu düşündüğünü belirten Seda Nur Ağkurt, "Hesaba 28 bin lira parayı yatırdıktan sonra bir daha erişemedim. Eşimle konuşunca da dolandırıldığımızı kavrayarak karakola gidip şikayette bulunduk" dedi.

’ÇOCUĞUMZUN GÖZLERİ İÇİN BİRİKTİRİYORDUK’

Gözyaşları içerisinde tek çocukları 2 yaşındaki Miraç’ın doğuştan görme manili olduğunu ve operasyonu için lüzumlu 70 bin lirayı biriktirmeye çalıştıklarını anlatan Ağkurt. ’Görme olasılığı için 70 bin liraya operasyon ettirecektir. Biz de bunun için para biriktirmeye çalışıyorduk. Evlendiğimizden bu yana yaptığımız tüm birikim gitti. Çocuğumuzun gözlerinin açılması, karanlık dünyasının aydınlanması için biriktiğimiz parayı dolandırıcılara kaptırınca umutlarımız söndü. Tek isteğimiz dolandırıcıların tutularak paramızın kurtarılması ve çocuğumuzun operasyonu için umudumuzun sürmesi" diye konuştu.

Tedavi için biriktirdikleri parayı dolandırıcılara kaptırdılar


UMUTLARIMIZI ÇALDILAR’

Tek birikimlerini dolandırıcılara kaptırdıklarını belirten Celil Ağkurt ise şöyle konuştu:

"Eşimi polis olarak arayıp, beni gözaltına alacakları dolayısıyla korkutmuşlar ve dolandırmışlar. O sırada ben dükkanında çalışıyordum. Öğle arasında eşimi gidip alacaktım. Kerelerce eşimi aradım ama telefonu açmadı. Hastanelere gittim bakmak için. İki saat sonra eşim aradı beni ve vaziyeti anlattı. Dolandırıldığımızı kavrayınca karakola gittik. O parayla çocuğumuzun gözleri açılacaktı. Dolandırıcılar çocuğumun ve bizim umutlarımızı, yarınlarımızı çaldılar."

Bu arada polis, Seda Nur Ağkurt’un para yatırdığı hesabın İstanbul’da olduğunu, ancak 28 bin liranın İzmir’den çekildiğini tanımladı. Polis ekipleri, kuşkuluların tutulması için çalışmalarını sürdürüyor.

Tedavi için biriktirdikleri parayı dolandırıcılara kaptırdılar