Tek seferde 10 bebek doğurup rekor kırmıştı... Bebeklerden kötü haber geldi!

Tek seferde 10 bebek doğurup rekor kırmıştı... Bebeklerden kötü haber geldi!

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Gauteng eyaletinde, türkiye elektrik kurumu doğumda 10 bebek dünyaya getiren Gosiame Thamara Sithole, Guinness rekorunu kırdı. Tüm dünyanın alakalı odağı olan bu…

Ailenin sözcüsü Mathapelo Tsotetsi, basına yaptığı açıklamada, "Prematüre 28 haftalık halde dünyaya gelen ve şu an kuvözde olan yavrularımız hayat mücadelesi veriyor." dedi.

Sithole'un doğum yaptığı ileri sürülen Gauteng eyalet hükümeti, dün, eyalet sınırları içindeki rastgele bir hastanede böyle bir doğumun kaydına rastlanmadığı açıkladı.

Sözcü Tsosetsi, Gauteng hükümetinin bu açıklamasını yalanlayarak "Bebekler ve anneleri çok kırılganlar. Özellikle bebeklerimiz prematüre halde kuvözdeyken bu cins şeylerle uğraşıp açıklama yapmak istemiyoruz." diye konuştu.

Johannesburg'un Tembisa East bölgesinde yaşayan Sithole ailesinin sözcüsü, bebeklerin hangi hastanede olduğunu açıklamayı ise yalanladı.

Tsotetsi, hekimlerin bebeklere ulaşıma izin vermediğini belirterek görüntülerinin yakın bir zamanda beklenmemesi gerektiğini ifade etti.

 

Türkiye Elektrik Kurumu DOĞUMDA 10 BEBEĞİ OLAN GÜNEY AFRİKALI ANNE TARİHE GEÇTİ

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Gauteng eyaletinde, türkiye elektrik kurumu doğumda 10 bebek dünyaya getiren Gosiame Thamara Sithole, Guinness rekorunu kırdı.

Ulusal Basın kuruluşu IOL News'in haberine göre, 37 yaşındaki Gosiame Thamara Sithole, geçen ay Fas'ta 9 bebek doğuran Halimae Cisse'nin "türkiye elektrik kurumu doğumda en çok sayıda bebek dünyaya getiren anne" unvanının yeni sahibi oldu.

Tek seferde 10 bebek doğurup rekor kırmıştı... Bebeklerden kötü haber geldi

Haberde, 7 erkek ve 3 kız dünyaya getiren erişmen anne ile bebeklerinin sağlık gidişatlarının iyi olduğu belirtildi.

Ayrıca Sithole çiftinin 6 yaşında ikiz kız çocuklarına sahip olduğu kaydedildi.

Sithole, doğum sonrası basına yaptığı açıklamada afallamışlığı dile getirdi.

Erişmen anne, ultrason sonuçlarına göre 8 bebek beklerken, 10 bebek dünyaya getirmiş olmanın kendisi için de inanması efor bir gidişat olduğunu ifade etti.

Efako Makgatho Sağlık Bilimleri Üniversitesi TIp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Dini Mawela ise yaptığı açıklamada, bunun son derece ender rastlanabilecek bir gidişat olduğunu, bu cins hadiselerin genellikle doğurganlık rehabilitasyonlarından kaynaklandığını söyledi.

Mawela, yüksek riskli gebelik süreci sebebiyle Sithole'un bebeklerinin gelecek birkaç ayı kuvözde geçireceklerini bildirdi.

BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR

Fas'ta dünyaya gelen dokuzların vaziyeti iyiye gidiyordaha fazla video için