Tekirdağ'da arı dehşeti! Bir anda yüzlercesi saldırdı... Ölü ve yaralılar var

Tekirdağ'da arı dehşeti! Bir anda yüzlercesi saldırdı... Ölü ve yaralılar var

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde arıların hamlesine uğrayan aileden Şemsi Aktaş 62 yaşamını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Bölgede çok rakamda arı olması sebebiyle, İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin…

Vaka, önceki gün Muratlı ilçesine bağlı İstiklal Kurtpınar Semti Bağlar mevkiinde kovaların bulunduğu çiftlikte alana geldi. Çiftlikte çalışan Aktaş ailesi, yakında bulunan kovanlardaki bal arıların hamlesine uğradı. Etrafını saran suratlarca arının hamlesine uğrayan Şemsi Aktaş, Ümit Aktaş 57, Burhan Aktaş 32, Salih Aktaş 30, İklim Aktaş 4, yaralandı. Hadiseyi görenlerin ihbarıyla bölgeye sağlık, jandarma ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri beğenk edildi. Bölgede çok rakamda arı olması sebebiyle, İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin arıları uzaklaştırmasının ardından yaralılara müdahale edildi.

KOVANLARIN SAHİBİ GÖZALTINA ALINDI

Arıların sokması sebebiyle bedenleri şişen yaralılar, sağlık ekipleri tarafından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Sağlık Kurumu ve Çorlu Devlet Sağlık Kurumu’ne kaldırıldı. Yaralılardan vaziyeti ağır olan Şemsi Aktaş, doktorların mücadelelerine karşın yaşamını kaybetti. İklim Aktaş ile Burhan Aktaş, rehabilitasyonlarının ardından taburcu edildi. Ümit Aktaş ile Salih Aktaş’ın rehabilitasyonlarının devam ettiği belirtildi.

BU KİŞİLER KOVANA ÇOK YAKLAŞMIŞ OLABİLİR

Jandarma ekipleri, hadisenin ardından arı kovanlarının sahibi H.K.’yı gözaltına aldı. Manisa’dan bölgeye gelerek, arı kovanlarını izinli olarak çiftlik yakınına koyduğunu söyleyen H.K.’nin ifadesinde, "Kovanlarım çiftlik yakınında bulunuyordu. Tarım Bakanlığı’ndan izinli olarak arılarımı buraya koydum. Olağan koşullarda arılar saldırmaz ancak bu kişiler arı kovanlarına çok yaklaştığı için saldırmış olabilir" dediği bilindi. İfadesi alınan H.K., cumhuriyet savcısının direktifiyle özgür bırakılırken, vakayla alakalı soruşturma sürüyor.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Ktümörleri için Bigpara