Teknofest 2021 ne zaman başlayacak ve ayın kaçına kadar devam edecek?

Teknofest 2021 ne zaman başlayacak ve ayın kaçına kadar devam edecek?

Teknofest 2021, ne zaman başlayacağı ile pek çok şahsın gündemini oluşturuyor. Birbirinden özel aktifliklerle reelleşecek olan Teknofest 2021, jet motor tasarımı, robotaksi binek özerk vasıta, insansız

Teknofest 2021 bu sene yeniden birbirinden ehemmiyetli faalliklere konut sahipliği yapacak. Cemiyetin tamamında teknoloji ve bilim mevzusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı kasteden TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket’deri Özerk Sistemlere, Tarım'dan Sualtı Sistemleri’ne teknolojinin her alanında tertip ettiği müsabakalarla Türkiye tarihinin en büyük Teknoloji Müsabakalarını hakikatleştiriyor.

Gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme mevzusunda alakalarının çoğaldırılması amaçlanarak bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için bu sene ön üzüntüye safhasını geçen ekiplere toplamda 5 Milyon TL'nin üzerinde malzeme yardımı sağlanıyor.

TEKNOFEST’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan ekipler ise 4 Milyon TL'nin üzerinde mükâfatın sahibi olacak. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmaları, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle tertip ediliyor.

Teknofest 2021, 21-26 Eylül tarihleri arasında yeniden İstanbul’da, Atatürk Havalimanında reelleşecek 

"GENÇLERE YATIRIM YAPIYORUZ"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, , TEKNOFEST'in Türkiye için ehemmiyetli bir şenlik olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Biz gençlerimizin içerisindeki heyecanı, coşkuyu, gençlerimizin ekipler kurarak, bu işlere emek vermesini gerçekten önem veriyoruz. Onların coşkuyu bizi daha da çok heyecanlandırıyor. Biz öğreniyoruz ki; bu müsabakalara katılan gençlerimiz, gelecekte Türkiye'nin en ehemmiyetli roketçileri olacak, uzay alanında çalışan en ehemmiyetli bilim insanları ve mühendisleri olacak. Biz bu ışığı görebiliyoruz. Gençlerimizin de o azme sahip olduğunu zati kendilerinden dinliyoruz. Allahın İzniyle bu müsabakaları kendimizi de geliştirerek, her yıl üzerine daha fazla katarak yapmaya devam edeceğiz. Zira biz şunun farkındayız; en ehemmiyetli yatırım insana yatırımdır. Biz de burada gençlere yatırım yapıyoruz."

Bakan Varank'a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Akılda, Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı T3 Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı ve TEKNOFEST İdare Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ve TÜBİTAK SAGE Müdürü Gürcan Okumuş eşlik etti.