Teknoloji devinin CEO'sundan korkutan açıklama! Birçok şirket etkilenmişti... Birkaç yıl daha sürebilir

Teknoloji devinin CEO'sundan korkutan açıklama! Birçok şirket etkilenmişti... Birkaç yıl daha sürebilir

Dünyanın önde gelen yarı geçirgen yonga üreticilerinden Intel'in CEO’su Pat Gelsinger, dünyada bir hayli işletmeyi etkileyen yonga krizinin birkaç sene daha sürebileceğini dile getirdi.

Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya, Santa Clara’daki Silikon Vadisi merkezli, dünyanın önde gelen yarı geçirgen chip üreticilerinden Intel’in CEO’su Pat Gelsinger, dünya genelindeki yarı geçirgen kıtlığının, yapım meselelerinin çözümüne kadar, birkaç sene daha sürebileceğine dikkat çekti.

Gelsinger, chip kıtlığının, pandemiye bağlı olarak büyük bir kitlenin evinden çalışmaya başlamasına bağlı olarak ortaya çıktığına dikkat çekti.

Tayvan’daki Computex Fuarı kapsamında tertip edilen online bir seansta konuşan Gelsinger, sanayinin bir yandan kısa vadeli kıtlığı gidermek için adımlar atarken, sektörde genel yapım kapasitesi, harekât katmanları ve yarı geçirgen personeller yetersizliğini giderilmesinin ise birkaç sene alabileceğini vurguladı.

Bu arada, Logitech CEO’su Bracken Darrell geçen hafta yaptığı açıklamada, kıtlığın üç-altı ay daha sürebileceğine işaret etti, buna rağmen, chip üreticisi firmasının hem teknolojiyi hem de araba sanayisini etkileyen meseleyi çözmekte pek güçlük sürüklemediğini belirtti.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara