Tennessee’den acı haber geldi

Tennessee’den acı haber geldi

Amerika Birleşik Devletleri’de kaçırılan ve polisin cuma gününden beri aradığı 24 yaşındaki Yasemin Uyar ormanda öldürülmüş olarak bulundu. Cinayeti daha önceki sevgilisinin işlediği tanımlandı.

Amerika Birleşik Devletleri New Jersey’de polis, cuma akşamı tüm cep telefonlarına geçtiği ‘kaçırma uyarısı’ ile milyonlarca Amerikalının takibe aldığı Türk anne Yasemin Uyar’ın 24 daha önceki sevgilisi Tyler Rios tarafından tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Tennessee’de ormanlık bir alanda gömdüğü cesedin yeri gösteren Rios’un sorgusu sürüyor.

Yasemin Uyar’ın annesi Karen Uyar cumartesi gecesi geç saatlerde kızının ölü bulunduğunu doğrularker, çiftin 2 yaşındaki oğulları Sebastian ise babasının yanında bulundu. Karen Uyar, içki bağımlısı olan Tyler Rios’un bir eczanede kasiyerlik yapan kızını kerelerce taciz ettiğini, pek çok uzaklaştırma emri olmasına ve daha evvel hapsedilmesine karşın tacizlerin hiç bitmediğini açıkladı. Cinayetten 3 ay kadar evvel, yasaklı olmasına karşın Yasemin Uyar’ın evine giren Rios, olay yerine gelen polislerden saklanmak için minik Sebastian’ı da yanına alıp yatağın altına saklanmış.

Tennessee’den acı haber geldi

TAŞINMAYA HAZIRLANIYORDU

Duruşma kayıtlarına göre Tyler Rios 2018’de atak ve hırsızlıkla yargılanmış ve 180 gün mapus ve üç sene teftişli hürlük cezasına çarptırılmış. Ayrıca daha evvel duruşma, Yasemin Uyar ile temas kurmamasına ve hiddet hakimiyeti dersleri almasına hükmetmiş. Lisede okurken tanıştığı ancak evlenmediği Tyler Rios’tan kurtulabilmek için eşyalarını toplayan ve hafta içinde taşınmayı planlayan Yasemin Uyar’ın babası Türkiye’de yaşıyor.