Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların yürütüldüğü Şırnak'ta askeri hareketlilik

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların yürütüldüğü Şırnak'ta askeri hareketlilik

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya müteveccih yürütülen 'Pençe Yıldırım' ve 'Pençe Şimşek' işlemleri ile 'Eren Cudi-Besta' işlemleri ile askeri hareketlilik sürüyor. Güvenlik eforları, Cudi Dağı'ndaki…

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türk Silahlı Kuvvetleri Irak'ın kuzeyinde yürüttüğü 'Pençe-Şimşek' ve 'Pençe-Yıldırım' harekâtlarının ardından dün İçişleri Bakanlığı'nca 'Eren-13 Cudi-Besta' işleminin başlatıldığı Şırnak'ta askeri hareketlilik devam ediyor. Şırnak 23'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle işlem bölgesine personel taşınırken, 'SALDIRI' tipi taarruz helikopterleriyle ise PKK'lı teröristlere ait niyetler ateş altına alındı.

'Pençe Yıldırım' ve 'Pençe Şimşek' harekâtlarında şu ana kadar 42 terörist, tesirsiz hale getirilirken, güvenlik eforları, mayın ve el imali patlayıcı tuzaklarını da tek tek tahrip ediyor. Mehmetçik, her barınak, sığınak ve mağaraya girerek, teröristlerin izini sürüyor. Tespit edilen barınak, sığınak ve mağaralar, komandolar tarafından imha edilerek, kullanılamaz hale getiriliyor.

Terör örgütü PKKya yönelik operasyonların yürütüldüğü Şırnakta askeri hareketlilik

AYDINLATMA FİŞEKLERİ KULLANILDI

'Pençe Yıldırım' ve 'Pençe Şimşek' harekâtlarının yanı gizeme iç güvenlik işlemleri kapsamında, Şırnak bölgesinde de 'Eren-13 Cudi-Besta' harekâtı, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'nın sevk ve yönetinde asıllaştırılıyor. Jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucularının yer aldığı harekâtta, Irak hududunun sıfır noktasındaki Cudi Dağı'nda gece süresince hareketlilik yaşandı. Güvenlik eforları, Cudi Dağı'ndaki işlem sırasında gece aydınlatma fişekleri kullanarak, teröristleri takibe aldı.