Teröristlerle 100 metrede bir gece...

Teröristlerle 100 metrede bir gece...

Şırnak’ta PKK’lıların saklandığı mağarayı abluka eten JÖH timi, 100 metre mesafede geceyi geçirdi. Şafakta düğmeye basan tim, 6 PKK’lıyı tesirsiz hale getirdi.

Şırnak Bestler Dereler’de biri ‘kırmızı’, öbürü ‘turuncu’ listede olmak üzere 10 teröristin öldürüldüğü işlemin ayrıntıları ortaya çıktı. PKK’nın güya Botan saha mesulü Özgür Gabar kod isimli Fırat Kilolu’ın da aralarında bulunduğu teröristlerin Irak üzerinden Türkiye’ye sızdığı bilgisi alındı. İHA’lardan alınan görüntüler, anlık olarak alandaki Jandarma Özel Harekat JÖH timine aktarıldı.

AYAK İZİNDEN TAKİP

Hududun sıfır noktasına inen JÖH timi, 4 teröristi öldürdü. 6 PKK’lı ise orman ve derin vadilere girerek, izini kaybettirdi. JÖH timi, ayak izlerini takip ederek kaçan 6 teröristin 10 km uzaktaki bir mağarada saklandığını tanımladı ve çevresini sardı. Geceyi teröristlere 100 metre mesafede ağaç ve çalılıkların altında geçirdi. Şafakla beraber girilen çatışmanın ardından 6 terörist öldürüldü. Harekâtta öldürülen Fırat Kilolu’ın başına 10 milyon TL mükâfat konmuştu.