Tesla'dan geri vites

Tesla'dan geri vites

Otomotiv dünyasının en büyük elektrikli üreticisi konumunda olan Tesla, geçtiğimiz yarıyılda açıkladığı yeni modelleri ile coşku yaratmıştı. 620 kilometrelik maksimum menzil sunabilecek olan…

CEO Elon Musk attığı, “Plaid+ iptal edildi. Plaid çok iyi olduğu için daha fazlasına gerek yok” tweet’i ile bunu açıkladı.

800 KMYİ GEÇECEKTİ

İlk olarak geçtiğimiz yılki pil etkinliğinde tanıtılarak dünya çapında ses getiren ve yeni nesil 4680 pil hücrelerine sahip olacak Tesla Model S Plaid+ beklenen zamanda yaşama geçirilemedi. 2021 senesinin son çeyreğinde piyasaya sürülmesi gereken model için Musk’ın yaptığı açıklama sonrasında bunun bir gecikme olduğu ve markanın en üst modeli olan Plaid+’ın 2022 senesinin sonuna kaldığı belirtildi. Tesla’nın üretiminden şu an için vaz geçtiği model S Plaid+ versiyonu, Plaid’in bir üst versiyonu olarak 800 kilometrenin üzerinde bir menzil sunacaktı. Model S’in Plaid modelinin sunduğu 620 kilometrelik menzil ile şu anda en iyi ürün olduğunu ve yeterli olduğunu vurgulayan Musk, sıfırdan 100 kilometre/saat sürate sadece 1.99 saniyede çıkabilen model için ‘Şimdiye kadar yapılmış, türünün en süratli seri üretim otomobili’ demişti. Musk, “İki saniyenin altında bir sürede 100 kilometreye ulaşabilen bir vasıta, inanmak için sınamak, hissetmek gerekiyor” dedi.
Tesladan geri vites
ANONYMUS MUSK’I TEHDİT ETMİŞTİ

HACKER grubu Anonymous, tweet’leriyle kripto para piyasasını manipüle ettiği öne sürülen Elon Musk’ı hafta sonu paylaştığı bir video ile tehdit etti. Hacker grubu Anonymous, Elon Musk’ı kripto para piyasalarını manipüle etmekle suçladı. Anonymous paylaşımında, “Odadaki en zeki kişi olduğunu düşünebilirsin, ama şimdi eşini buldun. Biz Anonymous! Biz lejyonuz” ifadelerini kullandı.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara