Tesla'dan ölümlü kaza sonrası açıklama: Sürücü koltuğu boş değildi!

Tesla'dan ölümlü kaza sonrası açıklama: Sürücü koltuğu boş değildi!

Amerika Birleşik Devletlerinin Teksas eyaletinde Tesla marka "sürücüsüz seyir" özelliği olan bir vasıtanın yaptığı kazada 2 şahıs yaşamını kaybetmiş, polis, vaka sırasında sürücü koltuğunun…

Geçtiğimiz haftalarda Amerika Birleşik Devletlerinde yaşanan kazada 2019 Tesla Model S marka vasıta yüksek süratle izlerken virajı alamayıp ağaca çarpmış ve sonrasında alev almıştı.

Vasıta içinde yaşamını kaybeden 50'li yaşlarındaki iki bireyin, biri önde, biri arkada olmak üzere yolcu koltuklarında bulunduğu, sürücü koltuğunun ise boş olduğu açıklanmıştı.

Vasıtada bulunan 2 bireyin yanarak can verdiği kaza sonrası üretici şirket Tesla'dan bir açıklama yapıldı.

<strong>Tesla</strong>dan ölümlü kaza sonrası açıklama: Sürücü koltuğu boş değildi

The Verge'de yer alan habere göre, firma kazaya karışan vasıtanın direksiyonun deforme olduğunu tanımladı.

Açıklamada bunun kaza anında sürücü koltuğunda birinin olduğu neticesini işaret ettiği bilgisinin altı çizildi.

Kazanın ardından şirekin sahibi Elon Musk ise yaptığı ilk açıklamada ilk belirtilerin kaza sırasında vasıtanın otopilot özelliğinin devrede olmadığını gösterdiğini açıklamıştı.

Musk ayrıca otopilotun devreye girebilmesi için yolda şeritlerin olması gerektiğini, kazanın hakikatleştiği yerde ise şerit çizgisi bulunmadığını yazmıştı.

Musk'ın açıklamasının ardından Amerika Birleşik Devletleri polisine, Tesla'nın elindeki bilgileri araştırma yetkisi verilmişti.