Tezahürat bile coşturamadı

Tezahürat bile coşturamadı

Beşiktaş’ın ağırlıklı olarak topa sahip olduğu, düşük tempolu bir maç izledik.

Covid, sakatlıklar, Afrika Kupası, cezalılar derken hangi ekibin kaç beceriksizle ve hangi dizilişle sahaya dizileceğinin muammaya döndüğü haftalarda, geçen hafta Rizespor karşısında beraberliğe karşın iyi bir futbol oynarken vazgeçtiğimiz Beşiktaş, lig sıralaması iç saha ve deplasman olarak ikiye ufalandığında ilkinde lig lideri, ikincisinde lig 17.’si olan Gaziantep karşısında termometrede görüneni 3, sezileni -2 olan dondurucu bir ayazda ve bir cuma günü için fena sayılmayacak doluluktaki tribünler önünde çıktı sahaya.

TEZAHÜRAT BiLE YETMEDi

Gaziantep’in dış sahada iyice kapanarak kompaktlaşan reyin yapısı ve beşli korunması karşısında Beşiktaş’ın kilidi bir cinsli açamaması ilk yarı biterken keçi boynuzu tadında bir seyirlik sundu izleyenlere. Tribündeki taraftarların muhtemelen donmamak için sürekli sürdürdükleri tezahürat dayanağı dahi ekipleri hareketlendirmeye yetmedi. İlk yarıda Beşiktaş’ın ağırlıklı olarak topa sahip olduğu ama net pozisyonu olmayan bir reyin izledik.

Gözden KaçmasınBeşiktaş-Gaziantep FK maçında çok konuşulan karar Batshuayinin pozisyonu sonrası hakeme tepki, kırmızı kart...Beşiktaş-Gaziantep FK maçında çok konuşulan karar! Batshuayi'nin pozisyonu sonrası hakeme tepki, kırmızı kart...Haberi görüntüle

RiTMi BATSHUAYi DEĞiŞTiRDi

Teknik adamların farklılık yapmadan başladıkları ikinci yarıya Gaziantep topun hakimiyetini yeniden rakibine vazgeçerek başladı. Beşiktaş’ın rakip sahadaki peş peşe top kayıpları sonrasında bu hakimiyetli oyuna karşın neredeyse öne geçeceklerdi, Ersin izin vermedi.

Maçın ritmini değiştiren şey 67. dakikada Welinton’un kaptığı topla başlayan hamlede Batshuayi’den gelen gol oldu. Gol sonrası Gaziantep’in kaybedecek pek bir şey kalmadığı için olsa gerek, reyin azıcık hareketlendiyse de duraklama dakikalarında Larin’den gelen gol, ofsayt bahanesiyle sayılmayınca skor değişmedi.

Gözden KaçmasınBeşiktaşta Emre Kocadağdan Gaziantep FK maçı sonrası hakem tepkisiBeşiktaş'ta Emre Kocadağ'dan Gaziantep FK maçı sonrası hakem tepkisi!Haberi görüntüle