Thodex çalışanlardan ‘yetkimiz yok’ savunması geldi

Thodex çalışanlardan ‘yetkimiz yok’ savunması geldi

Kripto para borsası Thodex soruşturmasında özgür kalan 62 birey, firmada rastgele bir yetkilerinin olmadığını söyleyerek haklarındaki yargılamaları kabul etmediler. Bu şahıslar Faruk Fatih Özer’in…

Firmada operasyon yapma yetkisinin olmadığını ve kuşkulu bir harekâtla karşılaşmadığını öne süren F.E., kendisinin alıcılardan gelen mailleri değerlendirerek geri dönüş yaptığını söyledi. Alıcılara dağıtılacak olan 4 milyon Dogecoin’den firmanın web sitesinden bildiklerini iddia etti. Emelin de üçüncü seviye kimlik doğrulamaya teşvik ve yeni alıcı olabileceğini iddia etti.

‘BEN DE MAĞDURUM’

Üniversite talebesi olduğunu belirten kuşkulu A.K., firmada kendisinin de 15 bin liralık coin hesabı olduğunu belirterek, “Ben de mağdurum. İşletme sahibinin yurtdışına çıkışını haberlerden bildim” dedi. 2019’da firmada iş geliştirme uzmanı olarak çalışmaya başladığını belirten T.K.T, sektör tahlilleri ve rakip firmaların takibini yaparak rapor hazırladığını söyledi. Firmada kendisinin ve ailesinin de hesapları olduğunu ve hiçbir şeyden haberi olmadığını iddia etti. Kuşkulu E.Ş. de korunmasında, “Şikâyetler, ben işten parçaladıktan sonraki yarıyılda olmuş. İşletme sahibinin yurtdışına çıkışı ile alakalıda bilgim yoktur. Firmada çağrı merkezi takviyeyi yoktur” dedi.

‘KAMPANYAYI TASARLADI’

Sosyal medya uzmanı olduğu belirten Ş.S.’de, “Bize, Faruk Fatih yalnızca takım olarak sitenin bakıma gireceği zamanı söyler, bizde bunu sosyal medya da duyururduk. Yapılan operasyonları ben göremiyorum. Alıcılardan bu mevzuda bir şikayet kazançsa da takviye takımına yönlendiriyorum. Bizim takımımıza yalnızca Dogecoin ile alakalı bir bilgi geldi. Biz de bunu sosyal medya hesaplarında hisseleştik. Kampanyayı planlayan Özer’dir” dedi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 6 şahsın adli hakimiyet kararıyla özgür vazgeçilmesine itiraz etti. Başsavcılık 6 birey hakkında hapsedilmeye müteveccih tutma emri tertip edilmesini arz etti.

ÖZER’İ SAKLAYAN 2 KİŞİYE GÖZALTI

Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer, 20 Nisan 2021’de, yurtdışına kaçmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılan Özer’in, Arnavutluk’a kaçtığı tespit edildi. Özer’in iadesi için teşebbüslerde bulunulurken, tutulması için yürütülecek çalışmalarda koordinasyonun sağlanması emeliyle 4 teknik takım heyetti. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kurduğu teknik takımla işbirliğinde yürütülen çalışmalarda Özer’i, Arnavutluk’ta havalimanında karşılayan 2 birey tespit edildi. Kimlikleri tespit etilen bu bireylerin oturduğu konuta baskın tertip edildi. Özer’i konutta gizlediği değerlendirilen Arnavutluk yurttaşı 2 birey, polis işleminde nezaretine alındı. DHA

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Ktümörleri için Bigpara