Thodex mağdurları haciz sırasına girdi!

Thodex mağdurları haciz sırasına girdi!

Kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyon dolarla Arnavutluk’a kaçmasının ardından duruşmaya müracaat eten Thodex mağdurları tek tek haciz kararları aldırmaya başladı.

İstanbul’da bir mağdurun müracaatı üzerine Thodex’in 3 banka hesabındaki toplam 16 milyon lira ve 3 arabasına haciz kararı alındı. Bankadan gelen yanıtta, işletmenin hesaplarında başka temkin ve haciz kararları da bulunduğu, müracaatın sıraya alınacağı belirtildi. Thodex mağduru A.Ş.H. avukatı aracılığıyla İstanbul Anadolu 18. İcra Dairesi’ne müracaat eterek icra takibi arzında bulundu.

Daire Thodex üzerine kayıtlı 3 araba ile bankalardaki hesaplara haciz konulması kararı verdi. Anadolu 18. İcra Dairesi’nin müzekkere yazdığı bir bankadan, 3 ayrı hesapta toplam 15 milyon 945 bin 351 TL ile 16 Euro bulunduğu, paralara daha evvelden Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca temkin ve haciz kararı verildiği, mevzubahisi kararlardan ve hacizlerden sonra gelmek üzere bu tutarlar üzerine haciz şerhi işlendiği belirtildi.

121 NUMARAYIZ

A.Ş.H.’nin 50 bin TL hasarı olduğunu anlatan avukatı Berke Kaşıkaralar şunları söyledi: “Koineks Teknoloji Anonim İşletmeyi’ne ait hesaplarda toplam 16 milyon lira meblağında bir mevduat mevcut. Bu mevduata haciz operasyonu uygulamış bulunmaktayız. Ancak bizden evvel gelen 120 şahsın varlığı olması dolayısıyla dosyamızı tahsil edemiyoruz. Koineks Teknoloji Anonim İşletmeyi alakalı önlemleri ve savcılık makamının duruşma önlemleri kalktıktan sonra sanıyorum ki iflas masasına devredilecektir. Devredildikten sonra, alacaklılar, öncelikli alacaklılar ve öteki alacaklılar olmak üzere tahsili hakikatleştirecektir.

MÜRACAAT YAPILMALI

Alacağı olan mağdurlar iki yol izleyebilir. Cezai yaptırım arzında bulunabilirler ya da tazmin etmek istedikleri ölçüleri alacak davası açarak veya icra takibine müracaat eterek alacaklarını tahsil edebilirler. Mağdurların alacaklı olarak bir sıralamaya girmesi gerekli. Firma iflas masasına devredildikten sonra alacaklarını tahsil etme bahtları doğacak.”

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara