Thodex'in sahibi 'kripto Faruk'un kardeşlerinin yeni ifadeleri ortaya çıktı! Kaçmadan önce tüm belgeleri istemiş

Thodex'in sahibi 'kripto Faruk'un kardeşlerinin yeni ifadeleri ortaya çıktı! Kaçmadan önce tüm belgeleri istemiş

Kripto para borsası Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in 400 bin şahsı dolandırdığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada, kız kardeşi Serap Özer ve abisi Gökhan Özer'in ifadelerine DHA erişti.…

Firmanın tek idareyicisinin kardeşi olduğunu söyleyen Serap Özer, kendisinin takribî 3 yıldır büro işlerini yürüttüğünü söyledi. Muhasebe işlerini değişik bir şirketin yaptığını kendisinin ise vasıtayı olduğunu ifade etti. Faruk Fatih Özer'in 18 Nisan 2021 tarihinden itibaren işletmeye ait hacklenme raporu, firma davalarıyla alakalı dokümanlar, mizan ve bütçeye ait evraklar, karar, hisse, genel heyet defterini istediğini söyleyen Serap Özer, kardeşinin bu evrakları yanında götürdüğünü bildiğini söyledi. Faruk Fatih Özer'in yurt dışına gideceğini söylemediğini anlatan Serap Özer, firmadaki işlerin makûsa gittiğini, yurt dışında ortak aradığını ve birkaç yabancı bankayla görüştüğünü söylediğini belirtti.

BENDEN HESAP AÇMAMI İSTEDİ, ONLARI KULLANDI

Özer'in abisi Gökhan Özer ise, kendisine ait bir reklam danışmanlık işletmeyi olduğunu, Thodex ile hiçbir iletişimi olmadığını söyledi. Kardeşinin kendisinden hesap açmasını isteyip bu hesaplarını kullandığını anlatan Gökhan Özer, hesaplarla alakalı da rastgele bir bilgisi olmadığını belirtti. Kardeşinin kendi işletmesinde tek başına yetkili olduğunu söyleyen Gökhan Özer, son yarıyıllarda işlerin makûs gittiğini ve işletmeyi tamamen devretmeye karar verdiğini veya ortak bulacağını anlattığını bildirdi. Gideceğine ait de rastgele bir bilgisi olmadığını söyleyen Özer üzerine atılı yargılamaları kabul etmediğini söyledi.

<strong>Thodex</strong> vurgununda dikkat çeken detaylar.. 9 ilde operasyon, ilk ifadeleri ortaya çıktı..Thodex vurgununda dikkat toplayan ayrıntılar.. 9 şehirde harekât, ilk ifadeleri ortaya çıktı!..