THY Avrupa'da yine zirvede

THY Avrupa'da yine zirvede

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları, 22 Nisan'daki 711 seferle Avrupa'da en çok uçuş yapan havayolu oldu.

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları, Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Teşkilatının EUROCONTROL bilgilerine göre, 22 Nisan'da icra ettiği 711 uçuş ile Avrupa'da en çok uçuş yapan havayolu oldu. Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, küresel havacılık tarihinin en güçlü yarıyılı olan yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgının yol açtığı krizi geçen sene eforlu biçimde idareyen Türk Hava Yolları, bu yıl da zafer tablolarının doruğunda yer almaya devam ediyor. Sancak taşıyıcı havayolu, EUROCONTROL'un paylaştığı bilgilere göre, 22 Nisan'da icra ettiği 711 sefer ile Avrupa'da en çok uçuş reelleştiren havayolu oldu.

İşletme, ortaya koyduğu zaferli performansla listenin 2. sırasında yer alan havayolu firmasının 2 katından daha fazla rakamda uçuş yaptı. Dünyanın önde gelen havacılık bilgi ve inceleme sağlayıcısı Official Aviation Guide OAG tarafından 19 Nisan'da yayınlanan bilgilere göre ise Türk Hava Yolları, kapasite olarak dünyada ilk 10 havayolu arasında yer aldı, Avrupa'da ise ilk sırada bulundu. Talep edilen koltuk-km olarak da Türk Hava Yolları, dünya çapında 5. sıraya yerleşirken Avrupa'da lider konumda yer aldı.

Türk Hava Yolları, GEÇEN SENE DA DORUKTAYDI

Türk Hava Yolları, açıklanan bilgilere göre, 2020 senesini Avrupa'da en çok uçan 44 iç hat, 165 dış hat noktaya network taşıyıcı olarak geride vazgeçmişti. Pandemi sebebiyle geçen sene, 2019'un yüzde 40'ı kadar kapasite talep edebilen işletme, yolcu rakamında en az düşüş yaşayan - yüzde 62, network taşıyıcılar arasında doluluk oranı azami yüzde 71 işletme olmayı muvaffak olmuştu.

"SANCAĞIMIZI DAHA EFORLU BİÇİMDE DALGALANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Hava Yolları İdare Heyeti ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, taşıdıkları sancağın odaklandıkları niyete erişmek için kendilerine büyük motivasyon sağladığını belirtti. Aycı, sema güneşli ya da kasırgalı olsun, orada hep en eforlu ve lider olmak için çalıştıklarını kaydolarak, "Koşullar zorlayıcı olduğunda işimize daha sıkı sarılıyoruz. Bilgiler de Türk Hava Yolları ailesi olarak emeklerimizin karşılığı olduğunu gösteriyor. İnanıyorum ki 2021 senesini de 2020 senesinde olduğu gibi dünyanın pandemiyi en zaferli biçimde idareyen havayolu işletmeyi olarak bitireceğiz. Pandemi geride kaldığında bu unvanla andırılacak, sancağımızı daha eforlu biçimde dalgalandırmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

TURKİSH CARGO'NUN YILDIZI PANDEMİ YARIYILINDA DAHA DA PARLADI

Ülkelerin kapılarını dış dünyaya kapattığı geçen sene ehemmiyetli bir misyon üstlenen Turkish Cargo, küresel yiyecek ve medikal mahsul zincirinin kesintisizliği için işlemlerine devamlı devam etti. Dünyanın dört bir yanına hakikatleştirdiği uçuşlar ile ülkelere gereksinimi olan mahsulleri temin eden işletme, bu işlemleri sayesinde 2020'de pazar hissesini yüzde 4.7’ye çıkardı. Kargo markasının küresel hava kargo taşıyıcıları arasındaki sıralamada ise 8'den 6’ya yükseldi. Turkish Cargo, 2011'de 33, 2016'da ise 22. sıradaydı.

Turkish Cargo, bu senenin ilk çeyreğini de sektörün en zaferli markaları arasında bitirdi. Geçen senesinin ilk çeyreğinde yüzde 4.6 olan pazar hissesini 4.8'e yükselten hava kargo markası, sektör ortalamasının yüzde 63.4 olduğu kargo doluluk oranında yüzde 82.2'ye erişti.
İşletme, kargo uçağı filosuna ek olarak Türk Hava Yollarının 18 yolcu uçağını da kargo taşımalarında kullanarak, işlemlerine devam ediyor.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara