THY, Dünya Pilotlar Günü'nü unutmadı

THY, Dünya Pilotlar Günü'nü unutmadı

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları, 26 Nisan Dünya Kaptanlar Günü sebebiyle bir video paylaşarak, kaptanların bu anlamlı gününü unutmadı. 

Mevzuyla alakalı olarak fotoğrafı Twitter adresinden bir açıklama yapan Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Pencereleri her zaman semana açılıyor ve adresleri her uçuşta bizim için değişiyor. Onlar, her gün yüzbinlerce davetlimizi dünyanın bir ucundan bir ucuna güvenle eriştiriyor. Sancağımızı dalgalandıran kaptanlarımızın 26 Nisan Dünya Kaptanlar Günü mübarek olsun..." paylaşımında bulundu. 

2014 SENESİNDEN BU YANA KUTLANIYOR

26 Nisan Dünya Kaptanlar Günü, 2013 seneyi Beynelmilel Havayolu Dernekleri Federasyonu IFALPA kurultayında, Türkiye Havayolu Kaptanları Derneği'nin TALPA yaptığı önerinin ardından 2014 senesinden bu yana kutlanmaktadır. Türkiye'nin ilk kaptanı olan Fesa Evrensev'in Türkiye semalarında ilk uçuşunun 26 Nisan 1912 senesinde asıllaştırması sebebiyle her sene bugün Dünya Kaptanlar Günü kutlanmakta. 

Türk Hava Yolları KAPTANLARI DÜNYAYU AŞIYLA BULUŞTURDU

Türk Hava Yolları'nda 5 bin 432 kaptan misyon yapmakta . Koronavirüs salgın sebebiyle Türk Hava Yolları kaptanları 59 ülkeden 195 tahliye uçuşu hakikatleştirdi. Kaptanlar, başta Türkiye olmak üzere dünyadaki insanları koronavirüs aşısıyla buluşmasında ehemmiyetli rol oynadı. 

Pencereleri her zaman semana açılıyor ve adresleri her uçuşta bizim için değişiyor. Onlar, her gün yüzbinlerce davetlimizi dünyanın bir ucundan bir ucuna güvenle eriştiriyor. Sancağımızı dalgalandıran kaptanlarımızın 26 Nisan Dünya Kaptanlar Günü mübarek olsun... pic.twitter.com/GxujQYrHzT

— Yahya ÜSTÜN @yhyustun April 25, 2021