THY Rize-Artvin uçuşlarına başladı

THY Rize-Artvin uçuşlarına başladı

TÜRK Hava Yolları Türk Hava Yolları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katılımıyla açılışı hakikatleştirilen Rize-Artvin Havalimanı’na tarifeli uçuşlara başladı.

Türkiye’de deniz dolgusu üzerine inşa edilen 2’nci, dünyada ise 5’inci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı’na uçuşlar başladı. 2017 senesinde projelendirilerek imaline başlanan ve beş senelik bir zaman zarfında bitirilen Rize-Artvin Havalimanı’na ilk tarifeli uçuş, Türk Hava Yolları’nin TK2538 sefer rakamlı Airbus A330 tipi "Rize-Artvin"  adlı uçağıyla hakikatleşti.

THY Rize-Artvin uçuşlarına başladı

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre İstanbul Havalimanı ve Rize-Artvin Havalimanı arasında karşılıklı hakikatleşecek uçuşlar, haftanın 7 günü tertip edilecek. Seferler, İstanbul Havalimanı’ndan saat 12.00’de, Rize-Artvin Havalimanı’ndan ise saat 15.05’te yapılacağı belirtildi.

ANADOLUJET HAFTANIN YEDİ GÜNÜ UÇUŞ TERTİP EDECEK

Türk Hava Yolları’nin alt markası AnadoluJet de Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Rize-Artvin Havalimanı’na haftanın 7 günü sefer tertip edeceği; uçuşların ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 14.30’da, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ise 16.35’te yapılacağı, Rize-Artvin Havalimanı’ndan da saat 18.40’ta reelleştirileceği kaydolundu.

BİLAL EKŞİ: RİZE-ARTVİN HAVALİMANI’NA KAVUŞMANIN NEŞESİNİ YAŞIYORUZ

Açıklamada uçuşların başlamasına ait Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin görüşlerine de yer verildi. Ekşi, "Türk Hava Yolları olarak bugün, ülkemizin küresel havacılık sanayisindeki yükselişine bir katkı daha sağlıyoruz. Dünyanın kapılarını Anadolu’ya açma ve havayolunu ulusun yolu yapma çalışmalarımızın sonucuyla Rize-Artvin Havalimanı’na kavuşmanın neşesini yaşıyoruz. Rize ve Artvin’in natürel hoşluklarıyla dünyanın bu hoşluklara olan alakasını buluşturmayı amaçlayan uçuşlarımız ile bölgenin ekonomik ve kültürel kalkınmasına ivme kazandırmayı kastediyoruz. Yeni havalimanının ülkemize hayırlı olmasını diliyor, ülkemizin havacılık sektöründeki yükselişine liderlik yapan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve katkısı olan herkese bu yatırım için teşekkür ediyorum" dedi.