THY'den karantina uygulaması açıklaması

THY'den karantina uygulaması açıklaması

Türk Hava Yolları, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’dan gelen şahıslar ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan bireylerden Türkiye'ye…

Türk Hava Yolları'nın Türk Hava Yolları, internet sitesinde yapılan bültende, Kovid-19 küresel salgınıyla gayret ihtiyatları kapsamında bugünden geçerli olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti resmi otoritelerince Türkiye’ye girişlere ait alınan kararlara yer verildi.

Buna göre, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’dan gelen şahıslar ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan bireylerden Türkiye'ye varış saatinden en fazla 72 saat evvel yapılmış olumsuz neticeli PCR test raporu takdimi arz edilecek ve bu şahıslar valiliklerce tanımlanacak yerlerde 14 gün vakitle karantinaya alınacak. Brezilya ve Güney Afrika’ya olan uçuş yasakları bu çerçevede sona erdi.

Karantina süresi kaç gün, değişti mi Sağlık Bakanlığından flaş karantina süresi açıklamasıKarantina süresi kaç gün, değişti mi? Sağlık Bakanlığı'ndan flaş karantina süresi açıklaması!

Birleşik Kraliyet, İran, Mısır ve Singapur’dan gelen bireylerden girişten en fazla 72 saat evvel yapılmış olumsuz neticeli PCR test raporu takdimi arz edilecek.
Bunların dışındaki ülkelerden Türkiye'ye girişlerde, girişten en az 14 gün evvel aşı yaptırıldığına ve/veya Kovid-19 hastalığının son 6 ay içinde geçirildiğine dair alakalı ülke resmi otoritelerince tertip edilen dokümanı takdim edenlerden ayrıca olumsuz neticeli PCR testi raporu takdimi arz edilmeyecek ve bu şahıslar için karantina ihtiyatı uygulanmayacak. Bu ülkelerden Türkiye’ye girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığın geçirildiğine dair evrakların takdim edilememesi vaziyetinde girişten azami 72 saat evvel yapılmış olumsuz neticeli PCR test raporu veya girişten azami 48 saat evvelinde yapılmış olumsuz süratli antijen test neticesinin takdimi yeterli görülecek.

Birleşik Kraliyet, İran, Mısır ve Singapur’dan gelenler hariç olmak üzere Türkiye’ye girişlerde yolcular varış noktalarında örnekleme sampling esasında PCR testine tabi yakalanabilecek. Bu kapsamda gelen yolcuların test misalleri alındıktan sonra son varış yerlerine gitmelerine izin verilecek, test neticelerinin pozitif çıkması vaziyetinde Sağlık Bakanlığı Kovid-19 kılavuzu yönünde rehabilitasyonları yapılacak.
Türkiye içerisinde yapılacak uçuşlarda ise HES kodu uygulaması devam edecek.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara