TIR'a arkadan çarpan otomobil hurdaya döndü! 2 kişi ağır yaralı

TIR'a arkadan çarpan otomobil hurdaya döndü! 2 kişi ağır yaralı

Sancaktepe Kuzey Marmara Otobanı'nda fazla süratli olduğu iddia edilen araba, aynı güzergahta giden TIR'a arkadan çarparak, altına girdi. Kazada, arabadaki 2 birey, taşıtta sıkışarak ağır yaralandı.

Kaza, saat 04.15 sıralarında Kuzey Marmara Otobanı Paşaköy Mevkii Edirne yönünde alana geldi. Serkan Hançer'in kullandığı 34 Dikey Geçiş Sınavı 631 plakalı fazla süratli olduğu iddia edilen araba, sürücüsünün direksiyon kontrolünü kaybetmesi üzerine aynı güzergahta ilerleyen Şahin Daştan idaresindeki 21 ACF 318 plakalı içme suyu yüklü TIR'a arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle araba TIR'ın altına girerken, arabadaki 2 birey ise hurda istifine dönen taşıtta sıkıştı. İhbar üzerine kaza yerine çok rakamda jandarma, polis, sağlık ve itfaiye takımı sevk edildi. Jandarma otoban trafik takımları, yolda başka bir kaza yaşanmaması için güvenlik tedbirleri alırken, itfaiye takımları arabada sıkışan yaralıları çıkarmak için çalışma başlattı. Sürücü Hançer sıkıştığı yerden kurtarılarak sağlık takımlarına teslim edildi. Arabada sıkışan kadın ise itfaiye takımlarının takribî 1 saatlik çalışması çıkartılabildi. Gidişatı ağır olan yaralılar, sağlık takımlarının ilk müdahalesi sonrası Sancaktepe İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

TIRa arkadan çarpan otomobil hurdaya döndü 2 kişi ağır yaralı

TIR sürücüsü Şahin Daştan, kazayla alakalı, "Vasati 70 km süratle şeridime izliyordum. Çok süratli bir biçimde gelerek arkadan çarptı. Taşıttakiler daha fazla zarar almasın diye aniden frene basmadım. Vasıtayı 20-30 metre kadar yavaşlattım. Ondan sonra durdum, hemen 112'yi aradım. Sağlık takımları gelene kadar yaralılarla ilgilendim. Bu biçimde oldu" dedi.

"TAŞIT ÇOK HIZLIYDI, 200'ÜN ÜZERİNDEYDİ"

Aynı nakliye şirketinde çalışan başka bir TIR sürücüsü Hasan Kaba da, "'Dostumla 60-70 km olağan süratimizde ilerlerken o araba çok hızlıydı. 100-150 metre geride vurduğunu hissetti ama durmadı. İkisi de can vermesin diye. 150-200 metre sonra burada durdu. İçinden de sağ çıktılar başka bir deyişle. Çarpmanın tesiriyle dorse havaya kalktı ama taşıt durmadı. Dursaydı şayet iyice içine girerdi, lastikleri filan patlatırdı. Taşıt çok hızlıydı. 200'ün üzerindeydi. Bütün öğrenemem ama 200'ün üzerindeydi. Çok hızlı geçti zati yanımızdan. Arkadan ben geldiğim için benim yanımdan geçti bu taşıt. Çok hızlı geldi, tak diye girdi. Dost da zati ne olduğunu kavrayamadı ki. Kavrayıncaya kadar durmadı zati. Taşıt girdiğini kavrayınca içindekiler can vermesinler diye, duvara vurmuş gibi olmasınlar diye 150-200 metre buraya kadar geldi" diye konuştu.

TIRa arkadan çarpan otomobil hurdaya döndü 2 kişi ağır yaralı


Kazaya karışan TIR sürücüsü, ifadesi alınmak üzere karakola götürülürken hurda istifine dönen araba çekiciyle otoparka kaldırıldı. Kaza sebebiyle, Kuzey Marmara Otobanı Edirne yönünde trafik akışı hakimiyetli biçimde sağlandı. Arabanın kaldırılmasının ardından trafik olağan seyrine döndü.

Jandarma, kazayla alakalı soruşturma başlattı.