Tokat şoku yaşamıştı! İşte Macron'dan ilk sözler

Tokat şoku yaşamıştı! İşte Macron'dan ilk sözler

Drome bölgesini ziyaretinde bir birey Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tokat attı. Mevzubahisi bireyin Macron'a tokat attığı an saniye saniye etraftaki kameralar tarafından kayıt altına alınırken,…

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dün ülkenin güneydoğusundaki Drome bölgesine ziyareti sırasında acı bir sürprizle karşılaşmış, kalabalık içerisinde yer alan bir birey Macron'a tokat atmıştı.

Etraftakiler tarafından saniye saniye görüntülenen bu hadisenin ekoları sürerken Macron'dan mevzu ile alakalı ilk açıklama geldi.

Yerel gazete Dauphiné Libéré'ye konuşan Macron, 'Bunun, pek çok bireyin yaşamı için çok ehemmiyetli olan öbür mevzuları gölgede vazgeçmesine izin vermemeliyiz' dedi.

Politik abuhavanın makûslaştığını sezip sezmediği sorulduğunda ise Macron'un yanıtı 'Hayır' oldu.

Macron gazeteye yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

'Fransız ulusu cumhuriyetçi bir ulustur. Fransız milletinin ezici çoğunluğu temel meselelerle ilgileniyor. Bazı şovlarda da gördüğümüz fazla şiddet kapsayan münferit vakaların kamusal münakaşayı ele geçirmesine izin vermeyelim. Bunu hak etmiyorlar.'

Ülkenin pek çok bölgesine ziyaretlerde bulunmaya devam edeceğinin altını çizen Macron yaşanan hadisenin insanlarla tanışmasını yasaklamayacağını ve 'hiçbir kaygı dinlemediğini' söyledi.

Macron, 'Hakikatinde ben de oradaki adamın yanında bulunanları selamladım ve onlarla resim sürüklettim. Devam ettim ve devam edeceğim. Beni hiçbir şey durduramaz' ifadelerini kullandı.

Tokat şoku yaşamıştı İşte Macrondan ilk sözler

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELİRLİ OLDU!

Fransız medyayı, saldırganın Uzakdoğu kılıç kullanma sanatı olan Kendo yaptığını, ayrıca HEMA ustası olduğunu yazdı.

Saldırganın sosyal medyada fazla sağcı hesapları takip ettiği belirtildi. Valence savcılığı, ismi Damien T. olarak açıklanan 28 yaşındaki saldırgan ile onunla beraber nezaretine alınan dostunun sabıka kaydının olmadığını açıkladı