Toyota'dan flaş olimpiyat kararı

Toyota'dan flaş olimpiyat kararı

Toyota Motor, Tokyo Olimpiyatları ile ilgili televizyon reklamları yayımlamayacağını, Toyota Motor'un Başkanı Akio Toyoda'nın turnuvanın 23 Temmuz'daki açılış merasimine katılmayacağını açıkladı.

Toyota Baş İrtibat Müdürü Nagata Jun, tertip ettiği basın buluşmasında, şirketin Tokyo Oyunlarına müteveccih hazırladığı ve turnuvada yarışacak bazı sporcuların rol aldığı TV reklam filmini yayımlamayacaklarını söyledi.

Turnuvanın "muhtelif nedenlerle" destek kazanması daha güç bir faallik haline evrildiğini kaydolan Nagata, Toyota Motor Corp. Başkanı Akio Toyoda'nın da turnuvanın Cuma günü Milli Stadyum'daki açılış merasimine katılmayacağını dile getirdi.

Nagata, "Sporcuları bütün anlamıyla destekliyoruz ve vasıta tedariki ve değişik bazı yollarla oyunlara katkıda bulunuyoruz." dedi.

Japon şirket, turnuva kapsamında vasıta ve teknolojilerinin tanıtımının yapılacağı faallikleri de iptal edecek.

Kyodo ajansına göre Japon şirket, yüzde 90'ından aşırısı yakıt hücreli ve elektrik motorlu 3 bin 340 vasıta tedarik edecek.

Tokyo 2020 Organizasyon Kurulu, 23 Temmuz'da başlayacak olimpiyatlara Mart 2020'de Japonya dışından, evvelki hafta ise Japonya içinden seyirci kabul etmeyeceği kararını duyurmuştu.

: İlginize Sürükleyebilir Erdoğan 'Buradan AB'ye sesleniyorum' deyip açıkladı: Ne oldu, siz lafınızı yakaladınız mı?Baykar ilk kere paylaştıŞok yargılama! '80 yaşındakiler can verecek diye...'