Trabzon'da düğün sonrası kanlı takı kavgası! İfadesi ortaya çıktı... 'Vur hepsini' diye bağırmış

Trabzon'da düğün sonrası kanlı takı kavgası! İfadesi ortaya çıktı... 'Vur hepsini' diye bağırmış

Trabzon'da hekim Burcu Bulut Keleş ile meslektaşı Ümit Keleş'in düğününde takı paylaşımı sebebiyle tartışma çıkmış, gelinin babası emekli astsubay Basri Bulut silahla damadı Ümit Keleş ile babası Hasan

Hadise, 25 Eylül 2021'de, 1 No'lu Bostancı Semti Hasan Çavuş Sokak'ta alana geldi. Karadeniz Teknik Üniversitesi KTÜ Farabi Hastanesi'nde vazifeli Dr. Burcu Bulut Keleş ile meslektaşı Ümit Keleş, geçen sene 11 Eylül’de evlendi. Düğünde takı paylaşımı sebebiyle kavga çıktı. Aynı gün mevzuyu kapatan aileler, 4 gün sonra yine toplandı. Kastamonu'dan Trabzon'a gelen, gelinin babası emekli astsubay Basri Bulut, belinden çıkardığı silahla damadı Ümit Keleş ile babası Hasan 53 annesi Meryem 53 ve kız kardeşi Edanur 25 Keleş'i yaraladı. İhbar üzerine gelen sağlık takımları, ilk müdahalenin ardından yaralıları sağlık kurumuna kaldırdı. Polis ekiplerince tutulan Bulut, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı dominantlıkça hapsedildi.

HEKİM ÇİFTTEN BOŞANMA ARZI

Vakanın ardından damadın ailesi, Basri Bulut ve kızı hakkında davacı oldu. Hekim çift ise avukatları aracılığıyla karşılıklı tazminat arzında bulunup, boşanmak için aile mahkemesine müracaat etti.

Vakayla alakalı soruşturmayı bitiren savcılık tarafından iddia belgesi hazırlandı. Trabzon 4'namcı Asliye Ceza Duruşması'nce kabul edilen iddia belgesinde; tutuklu maznun Basri Bulut'un ‘silahlı kaliteli isteyerek yaralama’ kabahatinden, kızı Burcu Bulut Keleş'in ise ‘azmettirmek’ kabahatinden 8 seneye kadar mapusu istendi.

Trabzonda düğün sonrası kanlı takı kavgası İfadesi ortaya çıktı... Vur hepsini diye bağırmış

‘GÖZETMEK EMELİYLE YERE ATEŞ ETTİM’

Trabzon 4’namcı Asliye Ceza Duruşması’nde 2’nci kere dominant karşısına çıkan Basri Bulut ile kızı Burcu Bulut Keleş’in suçlanmasına devam edildi. Mahkemede korunma yapan Basri Bulut, kızıyla darbedildiklerini öne sürdü.

Müşteki aile bireyleri de korunmalarında kabahatten kurtulmak olarak değerlendirdikleri darp iddiasını yalanladı.

Tutuklu maznun Basri Bulut, “Hadise sırasında damadın kız kardeşi ve annesi kızıma saldırması üzerine beylik silahıyla bölmeleri için birkaç el ateş ettim. Kızımla darbedildik. Kendimi ve ailemi gözetmek emeliyle yere ateş ettim. Hedef korumadım” diyerek kendisini korundu.

Burcu Bulut Keleş de korunmasında, eşinin kız kardeşinin kendisine saldırması neticeyi tartışma çıktığını, müdahale eden babasının, kendisini kurtarma refleksi gösterdiğini öne sürdü.

Trabzonda düğün sonrası kanlı takı kavgası İfadesi ortaya çıktı... Vur hepsini diye bağırmış

‘VUR HEPSİNİ’ DİYE BAĞIRMIŞ

Müşteki aile bireylerinden Meryem Keleş ise Burcu Bulut Keleş'in babasına "Vur, hepsini" diye haykırdığını öne sürerek, "Bana saldıran Burcu saçlarımdan tutarak babasının önüne atıp, beni de vurmasını söyledi. Basri Bulut, bacaklarıma ateş etti” dedi.

Cumhuriyet savcısı ve avukatların beyanlarının ardından duruşma kurulu, maznunların mevcut hallerinin devamına karar vererek, mahkemeyi erteledi.