Trabzonspor borsada 3 büyüklere fark attı

Trabzonspor borsada 3 büyüklere fark attı

Süper Lig'in kazananı Beşiktaş, borsada kayıpları oynadı. Ligi dorukta tamamlayan Beşiktaş'ın payları mayıs ayında yüzde 33,3 değer kaybetti. Geçen ay yatırımcısına en fazla kazandıran spor…

Süper Lig'in 2020-2021 sezonunun şampiyonu Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ, borsada geçen ay yatırımcısına kaybettiren tek spor işletmeyi oldu.

Anadolu Ajansı muhabirinin derlediği bilgilere göre, spor endeksi, mayısta yüzde 0,9 değer kazandı.
Süper Lig'in 2020-2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş yeşil sahalardaki bu galibiyetini borsaya taşıyamadı. Ligi dorukta tamamlayan Beşiktaş'ın payları mayıs ayında yüzde 33,3 değer kaybetti.

Trabzonspor borsada 3 büyüklere fark attı

Beşiktaş böylece yatırımcısına tek kaybettiren spor işletmeyi oldu. Mart ayında tarihinin azami ikinci aylık performansını sergileyen, nisan ayında da borsada öteki spor firmalarını geride vazgeçen Beşiktaş, yeşil sahalardaki ve evvelki aylarda borsada sergilediği galibiyetini performansın aksine mayıs ayında yatırımcısını hayal kırıklığına uğrattı.

Analistler, Beşiktaş'ın mali yapısındaki kasvetlerin pay performansını etkilediğini belirtti.
Borsa İstanbul ayrıca geçen ay Volatilite Bazlı Önlem Sistemi VBTS kapsamında Beşiktaş paylarında 25 Mayıs 2021 tarihli operasyonlardan 8 Haziran 2021 tarihli harekâtlara kadar brüt değiş tokuş uygulanmasına karar vermişti.

Trabzonspor borsada 3 büyüklere fark attı

TRABZONSPOR FARK ATTI

Geçen ay yatırımcısına en fazla kazandıran spor işletmeyi yüzde 33 ile Trabzonspor Atletik Yatırım ve Futbol Şirketçiliği oldu. Analistler, Trabzonspor'un bu sezon forma satışına müteveccih pozitif temenniler ve asıllaştırdığı transferlerle borsada galibiyetli bir performans sergilediğini belirtti.
Bu yarıyılda, Fenerbahçe Futbol AŞ'nin payları yüzde 18,5, Galatasaray Atletik Sınai ve Ticari Yatırımlar'ın payları yüzde 3,2 çoğalış kaydetti.

Trabzonspor borsada 3 büyüklere fark attı

YILBAŞINDAN BU YANA EN FAZLA BEŞİKTAŞ KAZANDIRDI

Borsa İstanbul'da operasyon gören spor işletmelerinden yılbaşına göre performanslarına bakıldığında yatırımcısına en fazla kazandıran yüzde 39,1 ile Beşiktaş oldu.

Analistler, geçen yılı 4,04 liradan tamamlayan siyah beyazlı kulübün pay bonoyu maliyetinin, ligde alınan pozitif neticelerle nisan ayında 13,51 liraya kadar yükseldiğini hatırlatarak, Beşiktaş'ın borsada geçen ayki makûs performansının yılbaşına göre sergilediği galibiyetli performansı gölgeleyemediğini aktardı.

Bu yarıyılda yatırımcısına Fenerbahçe yüzde 14,7, Trabzonspor yüzde 2,5 kazandırırken, Galatasaray yüzde 19,8 kaybettirdi.

Trabzonspor borsada 3 büyüklere fark attı

EN FAZLA PİYASA DEĞERİNE FENERBAHÇE SAHİP 

Ulusa sarih 4 spor işletmeyi arasında en fazla piyasa değerine Fenerbahçe sahip. Fenerbahçe mayıs ayını 3 milyar 355 milyon 422 bin TL piyasa değeriyle bitirdi.

Fenerbahçe'yi 1 milyar 755 milyon lira piyasa değeriyle Galatasaray, 1 milyar 348 milyon 800 bin lira piyasa değeriyle Beşiktaş, 1 milyar 250 milyon lira piyasa değeriyle Trabzonspor izledi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara