Trabzonsporlu Marek Hamsik: "Şampiyonluğu en çok biz hak ettik..."

Trabzonsporlu Marek Hamsik: "Şampiyonluğu en çok biz hak ettik..."

Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Marek Hamsik, harika duygular içerisinde olduğunu belirterek, şampiyonluğu en çok hak eden ekip olduklarını söyledi.

Bordo-mavili ekibin Slovak oyuncusu Marek Hamsik, kazanılan şampiyonlukla beraber harika duygular içerisinde olduğunu ifade etti.

Yaşamı süresince asla unutamayacağı anlar yaşadığını belirten Hamsik, "Özellikle ilk maçları oynadıktan sonra 'evet, biz bu işi muvaffak olabiliriz, şampiyon olabiliriz' dedim. Harika bir ekibimiz var. İnanılmaz duygular içerisindeyim. Muhteşem bir duygu şampiyon olabilmek. Sezon süresince baktığımızda belki harika maçlar çıkaramadığımız anlar da oldu ama en çok hak eden ekip bizdik ve biz şampiyon olduk. Hep birlikte adım adım gittik. Hep birlikte muvaffak olduk. İnanılmaz duygular içerisindeyiz. Tarif etmesi dahi çok güç ama hep birlikte bunu muvaffak olduk. Çok fazla an var. 'Unutamadığın bir an hangisi?' derseniz şu an ben dahi andıramam." ifadesini kullandı.

Napoli'de uzun seneler şampiyon olmayı beklediğini ancak bu mutluluğu Trabzonspor'da yaşadığı sorulması üzerine ise Hamsik, "Şampiyonluk hem benim hem de ailem için inanılmaz bir duygu. Taraftarlarımız uzun zamandır bu anı bekliyordu. Uzun zamandır inanılmaz hak eden bir kulüpten, şehirden ve taraftardan bahsediyordunuz. Herkesin hak ettiği bir şampiyonluk oldu" dedi.