Trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık'ın en büyük hayali... Transfer süreci, Galatasaray, İlhan Cavcav, Dursun Özbek...

Trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık'ın en büyük hayali... Transfer süreci, Galatasaray, İlhan Cavcav, Dursun Özbek...

Türk futbol son dakika büyümesiyle sarsıldı... Ahmet Çalık Ankara-Niğde yolunda geçirdiği trafik kazasında yaşamını kaybetti. Spor camiasından başsağlığı iletileri paylaşılırken Konyaspor cephesinde

Konyaspor'un 28 yaşındaki futbolcusu Ahmet Çalık, bu sabah geçirdiği trafik kazasının ardından yaşamını kaybetti. Ahmet Çalık'ın kullandığı 06 CLK 94 plakalı taşıt, Ankara-Niğde yolunda hakimiyetten çıkıp, şarampole yıkıldı.

Kazayı görenlerin ihbarıyla bölgeye sağlık takımı ve güvenlik eforları sevk edildi. Sağlık vazifelilerince yapılan hakimiyette, vasıtada yalnız olan Ahmet Çalık'ın hayatını yitirdiği tanımlandı. Kazayla alakalı analiz başlatıldı. Gençlerbirliği'nde yıldızı parlayan Ahmet, o yarıyıl çok konuşulan transfer sürecinin ardından İstanbul'un yolunu yakalamıştı.

İlhan Cavcav ile uzun vakit pazarlıkları sonrası Galatasaray'a kazandırılan Ahmet Çalık'ın öyküsünü yarıyılın başkanı Dursun Özbek anlattı.

GALATASARAY'DA KAPTAN OLMA HAYALİ VARDI

Galatasaray'ın daha önceki başkanlarından Dursun Özbek, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Spor'a bağlanıp trafik kazasında yaşamını kaybeden Ahmet Çalık'la alakalı "Çok hoşlandığım bir futbolcuydu. İlhan Cavcav'la çok çaba ettik, onu vermek istemedi. Sonrasında kadromuza kattık. O yarıyıl İlhan abi ile görüştük, çok güç ikna oldu ve transfer hakikatleşti. Galatasaray'da kaptan olma hayaliyle gelmişti. Ama olmadı... Haberi alınca çok üzüldüm. Türk sporuna yakışan efendi bir şahsiyetti. Allah rahmet eylesin. Gençlerbirliği ve Galatasaray camiasına başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

İSMAİL KARTAL: ALTYAPIDAKİ FUTBOLCULARA KRAMPON ALIR, HARÇLIK VERİRDİ

Ahmet Çalık'ın Konyaspor'a transfer sürecinde ekibin başında olan teknik direktör İsmail Kartal ise, "Stoper arayışına girmiştik ve kendisini almak için çok uğraşmıştık. Konyaspor'da galibiyetli olmak için bir proje içine girmiştik. Geldikten sonra geçimli bir çalışmamız oldu. Çok çalışkan, hürmetli bir futbolcu kardeşimdi. Altyapıdan oyuncular çağırıyordum. Onlara krampon hediye ediyordu. Bayramlarda harçlık verirdi. Konyaspor'da çok hoş bir çıkış tuttu. Türk futbolunun başı sağ olsun. Ahmet kardeşimizin mekanı cennet olsun. Konyaspor'un da başı sağ olsun." biçiminde konuştu.

Gözden KaçmasınKonyasporlu Ahmet Çalık trafik kazasında hayatını kaybetti Spor dünyasını yıkan ölüm...Konyasporlu Ahmet Çalık trafik kazasında yaşamını kaybetti! Spor dünyasını deviren vefat... Haberi Görüntüle

"14 YAŞINDAN BU YANA BİRLİKTEYDİK, ÇOK HAZİNİM"

Ahmet Çalık'la Gençlerbirliği yarıyılında çalışan Alanyaspor Scout Alıştırmanı Aykın Demir ise gözyaşlarına mani olamadı. Demir, çalışma dostu hakkında "Ahmet ile 14 yaşından itibaren çalışmaya başladım. Türkiye şampiyonluğu elde ettik. Ahmet Çalık o ekibin kaptanıydı. Futbolcu olmayı kafasına koymuştu. İdmanlarda ekstra çalışır, gayesini tanımlardı. Aynı zamanda Galatasaray'a sempati dinleyen bir oyuncuydu. Hayallerini o açıdan reelleştirdi. A Ulusal Takım'a yükseldi. Bir Hayli katergoride oynadı. Çok çalışkan, kapasitesinin tamamını sahaya yansıtan, efendi bir oyuncumuzu kaybettik." biçiminde konuştu.

KONYASPOR'DAN PAYLAŞIM

Kaza sonrası Konyaspor cephesinde çok büyük yeis yaşandı. Yeşil beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Konyaspor'umuza geldiği ilk günden bu yana taraftarımızın ve şehrimizin sevgisini kazanan futbolcumuz Ahmet Çalık'ı kaybetmenin derin yeisini yaşıyoruz. Başta futbolcumuz Ahmet Çalık'ın ailesi olmak üzere hepimizin başı sağ olsun." ifadeleri kullanıldı.

Gözden KaçmasınFutbol dünyasından Ahmet Çalık için başsağlığı mesajları..Futbol dünyasından Ahmet Çalık için başsağlığı iletileri..Haberi Görüntüle

KAZA NASIL OLDU?

Kaza, saat 09.00 sıralarında, Gölbaşı ilçesi Hacılar Mahallesi'nde alana geldi.

Ahmet Çalık'ın kullandığı 06 CLK 94 plakalı taşıt, Ankara-Niğde yolunda hakimiyetten çıkıp, şarampole yıkıldı. Kazayı görenlerin ihbarıyla bölgeye sağlık takımı ve güvenlik eforları sevk edildi.

Sağlık vazifelilerince yapılan hakimiyette, vasıtada yalnız olan Ahmet Çalık'ın hayatını yitirdiği tanımlandı. Kazayla alakalı analiz başlatıldı.